Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Zostań rowerowym mistrzem z Akademią Rowerową

Zostań rowerowym mistrzem z Akademią Rowerową

Rowerowa.pl to nie tylko aktualności z różnych kolarskich konkurencji, ale cały projekt skupiający się wokół różnych rowerowych zagadnień.

Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Rowerowa.pl to nie tylko aktualności z różnych kolarskich konkurencji, ale cały projekt skupiający się wokół różnych rowerowych zagadnień.

Częścią naszego projektu jest Akademia Rowerowa, której celem – obok popularyzacji kolarstwa – jest nauka technicznej jazdy na rowerze. Wśród trenerów Akademii są mistrzowie różnych form kolarstwa i to oni będą uczyć poszczególnych zagadnień. Kiedy powstała Akademia Rowerowa jej głównym ekspertem została Maja Włoszczowska, a główny trener Tomasz Kramarczyk ma na swoim koncie 25 tytułów mistrza Polski.

Zapraszamy do subskrybcji naszego kanału na YOUTUBE, na którym będziemy systematycznie zamieszczać filmiki instruktażowe. Zaczynamy od nauki „stójki”. Jest to umiejętność, którą dobrze, aby potrafił wykonać każdy rowerzysta. Podczas rywalizacji sportowej wykorzystują ją m.in. torowcy i trialowcy. Stójkę można też wykorzystać w codziennym użytkowaniu roweru np. stojąc na światłach bez konieczności wypinania pedałów zatrzaskowych typu SPD. Dzięki stójce możemy też szybciej wystartować, bo SPD mamy już wpięte. Często też zdarza się podczas wyścigu MTB, na chwilę jesteśmy zmuszeni się zatrzymać, wtedy również dzięki wykonaniu stójki płynniej wrócimy do jazdy. Poza tym dzięki procesowi nauczania stójki lepiej opanowujemy rower i zyskujemy nad nim kontrolę.
Dzięki kolejnym filmikom dowiemy się jak podnosić przednie i tylne koło. Opanowując te umiejętności możemy wjechać na krawężnik czy pokonać przeszkodę w terenie.
Zapraszamy do pierwszych odcinków i nauki, bądź podnoszenia swoich umiejętności technicznych.
Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.