Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Jaki fotelik na rower wybrać dla malucha? Praktyczny poradnik dla rodziców 2, 3 i 4-latków

Jaki fotelik na rower wybrać dla malucha? Praktyczny poradnik dla rodziców 2, 3 i 4-latków

Rodzicielstwo to nieustanna przygoda pełna wyzwań. Jednym z nich jest wybór odpowiednich akcesoriów dla naszych pociech, które łączą w sobie zarówno bezpieczeństwo, jak i funkcjonalność. Szczególnie dotyczy to okresu, gdy...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Rodzicielstwo to nieustanna przygoda pełna wyzwań. Jednym z nich jest wybór odpowiednich akcesoriów dla naszych pociech, które łączą w sobie zarówno bezpieczeństwo, jak i funkcjonalność. Szczególnie dotyczy to okresu, gdy maluchy zaczynają odkrywać świat poza domem. Jeżeli jesteście miłośnikami dwóch kółek i chcecie zabrać swoje dzieci na wspólne przejażdżki, to z pewnością zadajecie sobie pytanie: jaki fotelik na rower wybrać dla 2-latka, 3-latka czy 4-latka? W tym poradniku postaram się przybliżyć Wam temat i pomóc w podjęciu właściwej decyzji. Zapraszam do lektury!

Kryteria wyboru fotelika na rower

Na rynku istnieje mnóstwo modeli fotelików na rower – jedne przeznaczone są do montażu z przodu roweru, inne z tyłu. Które z nich wybrać? Zależy to przede wszystkim od wieku naszej pociechy oraz od isnienia dla niego właściwych warunków bezpieczeństwa i komfortu. W przypadku 2-, 3- i 4-latków szukamy fotelika, który posiada między innymi pas bezpieczeństwa, podporę dla nóżek oraz ochronę przed przemieszczeniem.

Rozwiązania dla 2-latka

Zabierając 2-latka na wycieczkę rowerową, warto zdecydować się na fotelik montowany z przodu roweru. Taki model oznacza, że dziecko jest zawsze na naszym widoku, co znacznie ułatwia kontrolę sytuacji. Wśród takich fotelików na rower dla 2-latka warto zwrócić uwagę na produkt, taki jak Bellelli Pepe Standard. Fotelik ten posiada pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, co zdecydowanie podnosi komfort i bezpieczeństwo podróży.

Na rower z 3-latkiem

Dzieci w wieku trzech lat są z reguły nieco większe i cięższe, stąd zaleca się, aby zastosować fotelik montowany na tylnym bagażniku. Do takich modeli zalicza się na przykład Thule Yepp Maxi, który jest wysoce doceniany za swoją stabilność, a także za ochronę pleców, dzięki której maluch jest bezpieczny, nawet podczas długich wycieczek.

Wybór dla 4-latka

W momencie, gdy nasze pociechy osiągają wiek cztery lat, odpowiednim wyborem jest już fotelik montowany na ramie roweru. Jest to rozwiązanie, które z jednej strony gwarantuje bezpieczeństwo, a z drugiej – pozwala dziecku na cieszenie się w pełni przyjemnościami płynącymi z jazdy na rowerze. Wśród modeli, które mogą być dobre dla 4-latków, warto zwrócić uwagę na Polisport Bubbly Maxi+ z możliwością regulacji pasków na stopy oraz z intuicyjnym systemem montażu.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego fotelika na rower dla 2-, 3- i 4-latka może wydawać się niełatwy, ale jest to kluczowe dla zapewnienia dziecku zarówno bezpieczeństwa, jak i komfortu podczas wspólnych przejażdżek. Pamiętajmy, że niezależnie od wyboru modelu, najważniejsza jest zasada: zawsze sprawdzajmy stan pasów, zapięć i ogólny stan techniczny fotelika przed każdym wyjazdem!

Wybierając fotelik na rower dla 2-latka, warto zdecydować się na model montowany z przodu roweru, tak jak Bellelli Pepe Standard z pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa. Dla 3-latka odpowiedni będzie fotelik montowany na tylnym bagażniku, na przykład Thule Yepp Maxi, który zapewnia stabilność i ochronę pleców. Dla 4-latka dobrze sprawdzi się fotelik montowany na ramie roweru, taki jak Polisport Bubbly Maxi+ z możliwością regulacji pasków na stopy.

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.