Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Jaki rower dla siedmiolatka kupić?

Jaki rower dla siedmiolatka kupić?

Jak powszechnie wiadomo – sport to zdrowie. Ma to szczególne znaczenie wśród dzieci, które dzięki aktywności fizycznej lepiej się rozwijają, uczą się koordynacji ruchowej, a także wypracowują w sobie przyzwyczajenie...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Jak powszechnie wiadomo – sport to zdrowie. Ma to szczególne znaczenie wśród dzieci, które dzięki aktywności fizycznej lepiej się rozwijają, uczą się koordynacji ruchowej, a także wypracowują w sobie przyzwyczajenie do regularnych treningów. Rower jest tym rodzajem sportu, który zyskał zwolenników w każdej grupie wiekowej. Już w wieku kilku lat uczymy dzieci jazdy na jednośladzie. Należy jednak pamiętać, że maluch rośnie szybko, dlatego rower trzeba okresowo wymieniać. Na jaki sprzęt warto się zdecydować, kupując go dla siedmiolatka?

Rower wygodny

Podstawową kwestią, jaką powinniście wziąć pod uwagę, wybierając rower dla swojego dziecka, jest rozmiar ramy i kół. Mają one ogromne znaczenie dla komfortu podróżowania, ale jednocześnie bezpieczeństwa. Częstym widokiem jest maluch próbujący wsiąść na rower, który jest dla niego zdecydowanie za wysoki. Może się to wiązać z brakiem możliwości podparcia podczas postoju, a w konsekwencji bolesnym upadkiem. Warto więc wybrać się z dzieckiem do sklepu z rowerami i przymierzyć kilka modeli. Dopiero wtedy możecie zdecydować, który jednoślad będzie idealnie dopasowany do potrzeb syna czy córki. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę w kontekście komfortu?

Duże znaczenie ma rodzaj siodełka. Twarde i sztywne będzie niewygodne, szczególnie przy pokonywaniu dłuższych tras. Otarcia czy bolesne odgniecenia są naturalną konsekwencją niedopasowanego siodełka. Sposoby na rozwiązanie tego problemu są dwa – wymiana siodełka na nowe lub zakup dodatkowego pokrowca żelowego, w czym pomoże pożyczka gotówkowa. W przypadku drugiej opcji pamiętajcie o dopasowaniu nakładki do siodełka, aby nie była zbyt luźna i nie przesuwała się podczas jazdy. Najlepiej więc wybierać nakładkę od razu, gdy kupujecie rower, wówczas macie pewność, że będzie idealnie przylegać do fabrycznego siodełka.

Bezpieczeństwo

Oprócz tak oczywistych parametrów, jakimi jest rodzaj roweru czy jego wygląd, weźcie pod uwagę bezpieczeństwo dziecka. Jednoślad powinien być wyposażony w skuteczne hamulce, a także w system przekładni, umożliwiający łatwą zmianę biegu, w zależności od trasy, jaką dziecko pokonuje. To bardzo ważne kwestie, dlatego wybór tanich i kiepskiej jakości rowerów, nie powinno być normą. Lepszym rozwiązaniem jest zakup rowerów z podzespołami uznanych marek, w czym pomoże pożyczka gotówkowa. Przerzutki czy hamulce są w takim przypadku gwarancją skuteczności i trwałości.

Nie zapominajcie również o niezbędnych akcesoriach, w jakie dziecko powinno być wyposażone. Pierwszym i podstawowym jest kask. Musi być wykonany z trwałych materiałów, odpornych na uderzenia, ale jednocześnie lekkich. Ważne jest wykończenie kasku, czyli surowce zastosowane w środku. Muszą zapewniać właściwą wentylację. Kask dopasujcie do głowy dziecka, ponieważ musi od dokładnie do niej przylegać. Nie może być więc ani za duży, ani za mały. W pierwszym przypadku nie gwarantuje bezpieczeństwa, a w drugim pogarsza komfort jazdy.

Artykuł sponsorowany

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.