Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Jaki rower wybrać dla siebie? Poradnik od wielkości 14 do 29 cali

Jaki rower wybrać dla siebie? Poradnik od wielkości 14 do 29 cali

Rower to absolutna klasyka, której nie da się nie kochać. Sprawdza się jako środek transportu, narzędzie do treningu, ale też sposobność do relaksu i bliskiego kontaktu z naturą. Pytanie, które...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Rower to absolutna klasyka, której nie da się nie kochać. Sprawdza się jako środek transportu, narzędzie do treningu, ale też sposobność do relaksu i bliskiego kontaktu z naturą. Pytanie, które rowerów na nas czeka wiele – od miejskich, przez górskie, aż po szosowe. Odpowiednie dobranie sprzętu to pierwszy krok do pełnej satysfakcji z jazdy. Czy masz pewność, czy taki rower 20 cali to dla Ciebie strzał w dziesiątkę, czy może jednak powinieneś rozważyć inny rozmiar tak jak 14, 16 lub 24 cale? Może jednak zainteresuje cię ten o rozmiarze 29 cali? Sprawdźmy razem, który wybór będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. Poniżej prezentujemy poradnik, który pomoże ci zrozumieć, jakie kryteria powinny być brane pod uwagę przy wyborze świata dwóch kółek w zależności od ich wielkości. Zapraszam do lektury i wyboru idealnego roweru dla siebie!

Optymalny wybór dla najmłodszych – rower 14 cali

W pierwszej kolejności skupmy się na pojazdach dla dzieci, specjalnie dla najmłodszych kolarzy. Rower o wymiarach 14 cali, to propozycja dla dzieci zazwyczaj w wieku 3-5 lat, o wzroście 90-110 cm. Rower ten ma małe koła i niedużą ramę, jest manewrowy, a co najważniejsze, bezpieczny dla dziecka.

Rower 16 cali – dla starszych dzieci

Rower o rozmiarze 16 cali jest już dla nieco starszych dzieci. Zazwyczaj na ten rozmiar przechodzą dzieci między 6 a 8 rokiem życia, przy wzroście do 120 cm. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji każdego dziecka, niektóre mogą potrzebować jeszcze więcej czasu na przejście na większy rower, więc zawsze warto zwrócić uwagę na komfort i bezpieczeństwo malucha.

Dla młodzieży i dorosłych – Rower 20 cali

Mówiąc o rowerze 20 cali, mamy do czynienia z modelem, który jest odpowiedni już dla młodszej młodzieży i dorosłych o wzroście poniżej 160 cm. Rower 20 cali doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które poszukują kompaktowego sprzętu do codziennej, miejskiej jazdy.

Rower 24 cale – dla młodzieży i niskich dorosłych

Kolejnym krokiem jest rower 24 cali. Jest to rozmiar odpowiedni dla ludzi mierzących między 135 a 155 cm. To już prawie standardowy rower dla dorosłych, z tą różnicą, że jest nieco mniejszy. Dlatego tak ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, czy twój wzrost jest odpowiedni dla tego rozmiaru.

Klasa dla dorosłych – Rower 29 cali

Na koniec zwróćmy uwagę na rower 29 cali. To najlepsza opcja dla osób dorosłych, szczególnie tych o wysokim wzroście (powyżej 180 cm). Te rowery mają duże koła, które sprawdzają się doskonale podczas jazdy w terenie, ale można je również bez problemu stosować w ruchu miejskim.

Pamiętajmy, że wybór odpowiedniego roweru, to nie tylko kwestia prawidłowego rozmiaru. Każda decyzja powinna zależeć również od indywidualnych preferencji związanych z stylem i komfortem jazdy. Dlatego też, zanim kupisz swój wymarzony rower, warto go przetestować na miejscu. Przy doborze roweru w sklepie warto poprosić o pomoc fachowca, który pomoże dopasować odpowiadający Ci model i rozmiar.

W artykule poruszono temat odpowiedniego doboru rozmiaru roweru. Rower 14 cali zostaje zalecany dla dzieci w wieku 3-5 lat o wzroście 90-110 cm, natomiast rower 16 cali dla dzieci między 6 a 8 rokiem życia, o wzroście do 120 cm. Użytkownicy o wzroście do 160 cm mogą zainteresować się rowerem 20 cali. Osoby o wzroście między 135 a 155 cm powinny rozważyć rower 24 cali. Dla osób dorosłych, zwłaszcza tych o wysokim wzroście (powyżej 180 cm) polecany jest rower 29 cali. Pamiętaj też o skąd się wzięły kategorie prodektów.

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.