Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Jakie akcesoria rowerowe warto mieć zawsze pod ręką?

Jakie akcesoria rowerowe warto mieć zawsze pod ręką?

Każdy rowerzysta powinien wyposażyć się w niezbędne akcesoria, które z jednej strony ułatwią mu poruszanie się po drodze, z drugiej strony zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Które z nich będą niezastąpione,...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Każdy rowerzysta powinien wyposażyć się w niezbędne akcesoria, które z jednej strony ułatwią mu poruszanie się po drodze, z drugiej strony zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Które z nich będą niezastąpione, podczas wypraw rowerowych?

Kask i ochraniacze

Kask oraz ochraniacze na kolana i łokcie powinny stanowić nieodłączny element wyposażenia roweru. Najczęściej pamiętamy o nich, gdy uczymy jazdy rowerowej dzieci, jednak warto mieć na uwadze, że przydadzą się również osobom dorosłym. Kask pozwala zamortyzować upadek, dzięki czemu można uniknąć na przykład wstrząśnienia mózgu. Musi być jednak idealnie dobrany do rozmiaru głowy, aby mógł pełnić swoje podstawowe funkcje. Tymczasem ochraniacze pozwalają, podobnie jak kask, zniwelować przykre skutki upadku i uniknąć otarć. Tutaj ponownie – ważne, aby ochraniacz obejmował całe kolano i cały łokieć.

Zabezpieczenia do roweru

Pojazdy samochodowe posiadają różnego rodzaju zabezpieczenia, dzięki którym ich kradzież jest znacznie utrudniona. Niemniej jednak, rowery same w sobie takich zabezpieczeń nie posiadają, dlatego też zawsze warto mieć je przy sobie, bez względu na to, czy wybieramy się w daleką podróż, czy jedynie na krótką przejażdżkę. Wyobraźmy sobie, że odczuwamy silne pragnienie i na chwilę chcemy wejść do sklepu spożywczego, aby zakupić butelkę wody. Pozostawienie roweru przed sklepem jest bardzo ryzykowne, bowiem w krótkim czasie może on paść ofiarą złodziei. Dlatego też nie pozostaje nic innego, jak przypiąć go za pomocą odpowiedniego zabezpieczenia, na przykład tak zwanego zapięcia. Jest ono stosunkowo krótkie, zatem nie zajmuje zbyt wiele miejsca w plecaku czy w koszyku. Warto mieć je przy sobie w każdej sytuacji, bowiem nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie nam pozostawić rower w obcym miejscu.

Pompka rowerowa

Poziom powietrza w kołach roweru warto sprawdzić przed sezonem, w ramach gruntownych przygotowań do niego. Z drugiej strony, jeśli często podróżujemy rowerem, poziom powietrza może opaść w dowolnym momencie – wtedy też trzeba napompować koła. W większości przypadków możemy zrobić to na dowolnej stacji benzynowej, całkowicie za darmo. Niemniej jednak, nie zawsze stacja benzynowa znajduje się w pobliżu, a poruszanie się rowerem, który nie posiada odpowiednio napompowanych kół, jest mało komfortowe. Z tego też powodu dobrze mieć przy sobie pompkę rowerową, którą możemy zakupić już w momencie nabywania roweru, tak aby mieć pewność, że dobieramy właściwy model. Jeśli nie dysponujemy jeszcze własną pompką, możemy wybrać konkretną ze sklepu Iroman.

Popmpka rowerowa, autor TheDigitalWay pixabay.com.jpg

Dodatkowe oświetlenie rowerowe

Dodatkowe oświetlenie rowerowe może okazać się koniecznością w przypadku osób, które lubią jazdę po zmroku. Choć każdy rower musi posiadać światła, dzięki którym staje się widoczny na drodze, w każdym momencie mogą one ulec awarii. Przez to nie tylko narażamy się na otrzymanie mandatu, ale również znajdujemy się w niebezpieczeństwie, bowiem nadjeżdżające samochody mogą nas nie zauważyć. Stąd też dobrze jest posiadać dodatkowe oświetlenie, chociażby w postaci latarki czołowej. Jest ona niewielkich rozmiarów, zatem z powodzeniem zmieści się w plecaku. Możemy również wybrać dodatkowe światła, które bez większego problemu przyczepimy do roweru. Choć nie zawsze będzie to dobre rozwiązanie na stałe, to pozwoli nam spokojnie dojechać do miejsca docelowego, w którym możliwa będzie naprawa oświetlenia. Lampy rowerowe czy latarki czołowe nie kosztują wiele, natomiast mogą nas uchronić przed groźnym w skutkach wypadkiem.

Artykuł sponsorowany

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.