Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Jakub Kaczmarek zwycięzcą klasyfikacji generalnej Belgrade-Banjaluka

Jakub Kaczmarek zwycięzcą klasyfikacji generalnej Belgrade-Banjaluka

Czujną i bezpieczną jazdą na ostatnim etapie zmagań, drużyna Mazowsze Serce Polski Team przypieczętowała swój sukces na Bałkańskich szosach. W pierwszej piątce znalazło się aż trzech kolarzy z drużyny Dariusza...
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Czujną i bezpieczną jazdą na ostatnim etapie zmagań, drużyna Mazowsze Serce Polski Team przypieczętowała swój sukces na Bałkańskich szosach. W pierwszej piątce znalazło się aż trzech kolarzy z drużyny Dariusza Banaszka.
Kaczmarek pozycję lidera wyścigu objął już na drugim etapie, na którym triumfował z bezpieczną przewagą nad najgroźniejszymi rywalami pod kątem walki o klasyfikację generalną. Na trzecim oraz czwartym etapie, zadaniem całej drużyny było bezpieczne kontrolowanie przebiegu wydarzeń.
Ta sztuka się udała, do mety w Banjaluce dojechał peleton razem z Kaczmarkiem w żółtej koszulce lidera. W klasyfikacji generalnej 4. miejsce zajął Emanuel Piaskowy, a oczko niżej sklasyfikowany został Marek Rutkiewicz. Swoją pracę na rzecz lidera wykonywali Adrian Banaszek, Michał Podlaski oraz Karol Domagalski
„Jako drużyna kontrolowaliśmy sytuację na etapie. Ekipa jest bardzo mocna, wierzyłem w nich i jestem bardzo szczęśliwy z tego jak to się skończyło. To na pewno jeden z moich większych sukcesów w karierze” – komentował na mecie Kaczmarek
Ten sezon, mimo wielu miesięcy przerwy od ścigania, jest najlepszym w karierze 26-letniego Kaczmarka – wygrał etap oraz klasyfikację generalną Tour of Szekerland, a także zdobył tytuł Górskiego Szosowego Mistrza Polski.
„Teraz przede mną Wyścig Solidarności i Olimpijczyków, a następnie Tour de Slovaquie, gdzie będziemy mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi ekipami na świecie” – dodał.
Dla drużyny Mazowsze Serce Polski Team było to dwunaste tegoroczne zwycięstwo, tylko sześć ekip na świecie zdążyło zanotować w tym roku więcej triumfów. Kolarze w czerwonych koszulkach wygrywali już na terenie Turcji, Bułgarii, Rumunii oraz Serbii.
Najbliższym startem drużyny jest Wyścig Solidarności i Olimpijczyków (09-12.09), a następnie Tour de Slovaquie (16-19.09) oraz Małopolski Wyścig Górski (18-20.09).
Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.