Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Jarosław Wołosiuk z Centrum Rowerowe Olsztyn Team zdobywa Twierdzę Boyen na dystansie PRO

Jarosław Wołosiuk z Centrum Rowerowe Olsztyn Team zdobywa Twierdzę Boyen na dystansie PRO

Ostatni wakacyjny etap Milko Mazury MTB za nami. Pogoda, która przypomniała bardziej tą jesienną nie odstraszyła kolarzy, którzy licznie stawili się na stracie w Giżycku by w deszczu stoczyć bój o Twierdzę Boyen.

Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Ostatni wakacyjny etap Milko Mazury MTB za nami. Pogoda, która przypomniała bardziej tą jesienną nie odstraszyła kolarzy, którzy licznie stawili się na stracie w Giżycku by w deszczu stoczyć bój o Twierdzę Boyen.

To było wspaniałe widowisko i prawdziwe kolarskie święto dla całych rodzin. Cykl Milko Mazury MTB łączy samorządy, środowisko sportowe oraz pokazuje piękno Mazur. Przy organizacji wyścigu pokazujemy nie tylko nasze piękne tereny, ale też nasz największy zabytek Twierdzę Boyen – mówi Wojciech Iwaszkiewicz, Burmistrz Miasta Giżycka. – Pasuje to do rywalizacji sportowej i boju, gdyż potrzebny był nie lada wysiłek, żeby zdobyć Twierdzę w XIX wieku. – dodaje włodarz Giżycka.
Trasa piątej edycji mazurskiego cyklu prowadziła po wzgórzach św. Brunona, wykorzystując tereny pamiętające jeszcze okres I wojny światowej. Pełna uroku, ale i niezwykle wymagająca runda, obfitowała w sporo technicznych zjazdów i podjazdów.

Poziom sportowy rywalizacji po raz kolejny stał na bardzo wysokim poziomie. W wyścigu PRO (40,8) zwyciężył z dużą, prawie sześcio minutową przewagą, Jarosław Wołosiuk z Centrum Rowerowe Olsztyn Team. Brąz zdobył Kamil Kuszmider (Catena Wyszków) również z dużą przewagą nad Krzysztofem Kindraszem (Szprycha Giżycko).
Trzeba było uważać żeby nie wpaść na jakąś kraksę. Trasa z rundy na rundę była coraz cięższa. Elementy, które na pierwszej rundzie można było podjechać, na kolejnych były już rozjeżdżone. – mówi Jarosław Wołosiuk. – Nie siła, ale równowaga i kontrola miała kluczowe znaczenie podczas wyścigu- dodaje zawodnik Centrum Olsztyn Team.
Na dystansie EXPERT (30,6 km) zwyciężył Bartłomiej Klus (MLEKPOL TEAM). Drugie miejsce na podium, po bardzo emocjonującym finishu zajął Bartłomiej Nalazek (KP PSP Mrągowo) a trzecie Piotr Andrzejczyk (Centrum Rowerowe Olsztyn Team). Wśród kobiet wygrała Anna Kołatka (Cryospace Olsztyn), wyprzedzając Martę Raszkiewicz (Centrum Rowerowe Olsztyn Team) i Annę Ostrowską (T4B BIKE TEAM ).

Trasę Hobby (20,4 km) najszybciej pokonał Rafał Molenda (Szprycha Giżycko), przed Hadrianem Gruszewskim i Bartłomiejem Chodań (Szprycha Giżycko). W rywalizacji kobiet triumfowała Iwona Gąsiewska (MTB EŁK- PROSTKI), która wyprzedziła Magdalenę Kołodziejczyk i Iwonę Wittlieb (MTB EŁK- PROSTKI).
Najkrótszy dystans FUN (10 km) należał do Macieja Kowalskiego (SPORT MASTER ROWERY) i Marii Chomickiej (Akademia Kolarstwa Olsztyn).
Adepci szkółek kolarskich ścigali się na czterech dystansach. Wśród Skrzatów zwyciężyli Jan Kuprian i Maria Osiecka (Drużyna Muchopszczoła). W kategorii Wentylki Miłosz Chadukiewicz (SKK Sokół) i Anna Supińska (Mtb Ełk Prostki). Na najwyższym miejscu podium w kategorii Żak/Żaczka Wiktor Jakubiak (MSR Mrągowo) i Martyna Wierzbicka (Mtb Ełk Prostki) a w kategorii Młodzik/Młodziczka Maciej Parzych (MSR Mrągowo) i Zuzanna Gruszewska. W Łaciate Junior Strider Racing na majdanie Twierdzy Boyen startowały też dzieci w wieku 1,5 -5 lat.
Sponsorem tytularnym cyklu jest marka Milko. Partnerem strategicznym Lotto.
Wyścig został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta w Giżycku, Giżyckim Centrum Kultury oraz Twierdzą Boyen. Wydarzenie objął honorowym patronatem Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Na kolejny etap zapraszamy w najbliższy weekend do Węgorzewa.

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.