Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Już 25 lipca Mistrzostwa Polski BMX 2020

Już 25 lipca Mistrzostwa Polski BMX 2020

Wiele wskazywało na to, że tegoroczna edycja Mistrzostw Polski BMX może zostać odwołana, z uwagi na panującą pandemię koronawirusa COVID-19. Wydarzenie rangi mistrzowskiej zostanie jednak zorganizowane 25 lipca 2020 roku.

Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Wiele wskazywało na to, że tegoroczna edycja Mistrzostw Polski BMX może zostać odwołana, z uwagi na panującą pandemię koronawirusa COVID-19. Wydarzenie rangi mistrzowskiej zostanie jednak zorganizowane 25 lipca 2020 roku.
Organizatorami MP BMX są: LKS Atom Dzierżoniów, OSiR Dzierżoniów i Miasto Dzierżoniów. Impreza odbędzie się w Dzierżoniowie, a konkretniej przy ulicy Generała Władysława Sikorskiego na terenie „BMX Park Arena”. Mistrzostwa są wpisane w listę imprez dla uczczenia 100-lecia polskiego kolarstwa.
Prawo startu w wyścigu mają wszyscy zawodnicy, którzy posiadają aktualne badania lekarskie oraz licencje (mailowo). W przypadku młodszych sportowców potrzebna jest również zgoda rodzica. Telefonicznie mogą zapisywać się osoby bez licencji. Dodatkowo zawodnicy i zawodniczki muszą stosować się do panujących obostrzeń (przed rozgrzewką i startem zawodnicy muszą mieć założone maski, kibice muszą mieć je założone przez cały czas).
Na samym początku zmagań zaprezentują się najmłodsze kategorie. Po zakończonych zawodach przeprowadzona zostanie kontrola antydopingowa, zgodnie z obowiązującymi przepisami PZKol i UCI.
Impreza podzielona jest na zawodników z licencjami oraz bez licencji. W przypadku uczestników z licencją zawody będą odbywać się w następujących kategoriach (osobno kobiety i mężczyźni): żak, młodzik, junior młodszy, junior, elita, masters. Biorąc pod lupę uczestników bez licencji wyróżnia się następujące kategorie: 7-8 lat oraz młodsi, 9-10 lat, 11-14 lat, open – 15 oraz starsi. O Mistrzostwo Polski walczą jednak jedynie te osoby, które posiadają ważną licencję.
Wszystko rozpocznie się w sobotę 25 lipca 2020 roku. Na godzinę 10:00 zaplanowano start oficjalnych treningów, które mają potrwać do 11:30. O 12:50 rozpocznie się odprawa techniczna z zawodnikami oraz ich trenerami. Start zawodów zaplanowano na 13:15, o 13:30 ruszy pierwszy zawodnik. W godzinach 16:00-16:30 przewiduje się dekorację MP BMX 2020. Po dekoracji ma nastąpić losowanie zegarków marki Time Master.
Ważną informacją dla zainteresowanych jest to, że w każdej kategorii musi uczestniczyć minimum 4 zawodników. W innym przypadku rywalizacja nie w danej kategorii nie dojdzie do skutku i zawodnicy przejdą do wyższej kategorii. Organizatorzy przewidują możliwość przełożenia imprezy na niedzielę 26 lipca 2020 roku, jeśli w sobotę będą panowały niekorzystne warunki atmosferyczne.
Mistrzem Polski BMX Racing elity z 2019 roku (MP odbywały się w Nowej Soli) jest Gustaw Dądela, który wyprzedził wtedy Marcina Stefaniuka i Michała Chowańca. Wśród kobiet triumfowała Elżbieta Figura przed Zuzanną Smykałą i Mają Drelak. Złote medale wywalczyli również Marika Kudra (juniorka), Igor Ratajczak (młodzik), Szymon Adamczyk (junior młodszy), Aleksander Marchwiński (junior), Magdalena Cop (juniorka młodsza) i Karol Plura (masters).
Warto wspomnieć, że Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poinformowała, iż tegoroczna edycja Mistrzostw Świata BMX została odwołana z powodu koronawirusa. Światowy czempionat dojdzie do skutku w 2021 roku, a gospodarzem będzie holenderski Papendal. Z tego wynika, że imprezą docelową dla polskich bmx-owców będą mistrzostwa Europy.
Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.