Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Już w najbliższy weekend finał Milko Mazury MTB w Wilkasach!

Już w najbliższy weekend finał Milko Mazury MTB w Wilkasach!

Za nami siedem etapów Milko Mazury MTB. Nadszedł czas na zakończenie sezonu i dekorację najlepszych zawodniczek, zawodników i drużyn mazurskiego cyklu podczas finału piątej edycji, który rozegrany zostanie w Wilkasach...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Za nami siedem etapów Milko Mazury MTB. Nadszedł czas na zakończenie sezonu i dekorację najlepszych zawodniczek, zawodników i drużyn mazurskiego cyklu podczas finału piątej edycji, który rozegrany zostanie w Wilkasach w dniach 19-20 września.

Charakter finałowego wyścigu to klasyczny, dość szybki maraton MTB, doprawiony kilkoma ciekawymi sekcjami technicznymi. Znacząco dominować będą szutry i długie dukty leśne. To idealna propozycja na zakończenie krótkiego, ale bardzo intensywnego sezonu.

Miasteczko Sportowe z Biurem Zawodów stanie na terenie Ośrodka AZS Wilkasy nad jeziorem Niegocin. To jedyny w swoim rodzaju całoroczny kompleks wypoczynkowo – konferencyjny, oferujący bogatą bazę sportowo – rekreacyjną oraz nowoczesne Centrum Rehabilitacji & SPA. Rywalizacja rozegra się na czterech dystansach: Pro (62 km), Expert (46,5 km), Hobby (31 km) oraz Fun (ok.10 km).

Adepci szkółek kolarskich będą mogli wziąć udział w sobotnich wyścigach Nickelodeon Race – Liga Szkółek Kolarskich a nasi najmłodsi kolarze w niedzielnych Łaciate Junior Strider Cup Mazury MTB. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej lub pisemnej na stronie organizatora lub na miejscu w miasteczku wyścigu.

Podczas Wielkiego Finału rozstrzygnął się również rywalizacje w Klasyfikacjach Generalnych cyklu Milko Mazury MTB, zarówno indywidualne jak i drużynowe. Poznamy zwycięzców w wyścigach Pro, Expert, Hobby, Fun.

W Klasyfikacjach Generalnych Milko Mazury MTB zostaną sklasyfikowani zawodnicy, którzy ukończą co najmniej sześć wyścigów w ramach cyklu, uwzględniane są najlepsze starty zawodnika. Trofea sportowe otrzyma 3 najlepszych zawodników w Open oraz w każdej kategorii wiekowej. W Klasyfikacji Drużynowej zdecydowanie prowadzi Centrum Rowerowe Olsztyn Team, przed Cryospace Olsztyn i wtw-poland.com

Sama Gmina Giżycko to miejsce wyjątkowe – fantastyczny świat malowniczych krajobrazów, pięknych jezior, rzadkich okazów fauny i flory. Przepiękna linia brzegowa i czyste, mazurskie akweny przyciągają tutaj spragnionych wypoczynku żeglarzy. Ale nie tylko oni czują się tu jak w niebie. Jest to bowiem także mekka dla wędkarzy, grzybiarzy i myśliwych oraz turystów poszukujących słońca, ciszy i skupienia. Na przyjezdnych czeka wiele ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów i kwater prywatnych. W gminie można skorzystać z Parku Wodnego ze zjeżdżalnią, kręgielnią i ścianką wspinaczkową. Jest to doskonała alternatywa w razie niepogody.

Gorąco zapraszamy na wielki finał cyklu Mazury MTB 2020 do samego serca Krainy Wielkich Jezior Mazurskich!

Milko Mazury MTB Etap 8 Wilkasy – Rowerowy Port z serca Mazur – pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego organizowany jest przy współpracy z Gminą Giżycko, Gminnym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Wilkasach, AZS COSA Ośrodek w Wilkasach oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Sponsorem tytularnym jest marka Milko. Sponsor strategiczny Lotto. Sponsor główny Expand.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem medialnym: bikeBoard, Portal Kolarski #mtbxcpl, namtb.pl, rowerowa.pl, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Giżycka, WM.PL, Radio Olsztyn, mazury24.eu

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.mazurymtb.pl

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.