Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Kalendarz zawodów zjazdowych na rok 2020

Kalendarz zawodów zjazdowych na rok 2020

Puchar Telegrafu Kielce, 4-5 kwietnia Sezon 2020 zaczynamy pucharem telegrafu. Zawody te odbywają się co roku, jednak pierwszy raz w tak wczesnej fazie sezonu. W pierwszy weekend kwietnia odbywać się tam będą zarówno konkurencje downhill, jak i coraz to popularniejszy dual slalom. Puchar Telegrafu to zdecydowanie świetna opcja dla osób dopiero zaczynających swoje starty w […]

Tekst przeczytasz w ok. 6 minut.

Udostępnij artykuł

Puchar Telegrafu

Kielce, 4-5 kwietnia

Sezon 2020 zaczynamy pucharem telegrafu. Zawody te odbywają się co roku, jednak pierwszy raz w tak wczesnej fazie sezonu. W pierwszy weekend kwietnia odbywać się tam będą zarówno konkurencje downhill, jak i coraz to popularniejszy dual slalom. Puchar Telegrafu to zdecydowanie świetna opcja dla osób dopiero zaczynających swoje starty w zjeździe, bądź osób chcących sprawdzić się na trasie nie aż tak wymagających jak w Szczyrku czy Wiśle.

Zdjęcie: Patryk Ptak

Local Series of Downhill

LSD to jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii zjazdowych w Polsce. Co roku każda z edycji przynosi mnóstwo emocji, a wraz z nimi wielu kibiców. Zwykle przy okazji tych zawodów rozgrywany był również Puchar Polski, jednak z nieznanych nam przyczyn zrezygnowano w tym roku z tej opcji, a Puchar będzie rozgrywany jako oddzielna konkurencja.
W tym roku seria ta będzie składać się z czterech edycji:
 • #1 LSD – Kasina Wielka, 25-26 kwietnia
 • #2 LSD Air DH – Międzybrodzie Żywieckie (Góra Żar), 9-10 maja
 • #3 LSD – Wisła (Stożek), 20-21 czerwca
 • #4 LSD – Wisła (Skolnity), 26-27 września

Zdjęcie: Be Here Photo

Hard Downhill League

W tym roku „DHL” ugości nas dwiema edycjami. Dwie edycje to mało, jak na tak znaną ligę, jednak organizatorzy co roku dokładają wszelkich starań, aby słowa „Hard” i „Downhill” były zawsze obecne na trasach zawodów.
Poniżej prezentujemy daty i miejsca poszczególnych edycji:
 • #1 Hard Downhill League – Szczyrk (Skrzyczne), 18-19 lipca
 • #2 Hard Downhill League – Międzybrodzie Żywieckie (Góra Żar), 5-6 września

Zdjęcie: PstryKANIA

JoyRide

Joyride to nie tylko zawody zjazdowe. Pomimo konkurencji takich jak dh, enduro czy xc, nawet kolarze szosowi znajdą tam coś dla siebie. Festiwal Joyride to istna perełka wśród imprez rowerowych, a na to miano założyła sobie wieloletnią publiką i świetną organizacją każdej z edycji. Może w tym roku obejdzie się bez deszczu 😉
Terminy tegorocznych edycji Joyride:
 • Joyride Festiwal – Kluszkowce, 15-17 maja
 • Joyride Zakończenie sezonu – Zakopanem (Harenda), 20-22 września

Zdjęcie: JoyRide

Heat Games

Międzybrodzie Żywieckie (Góra Żar), 4-5 lipca

Heat Games pierwszy raz wystartowały w zeszłym roku. Można nawet powiedzieć że zaliczyli swego rodzaju falstart. Zawody odstawały nieco poziomem organizacji od reszty, jednak liczymy na to, że organizatorzy wzięli sobie do serca zeszłoroczne fuck-upy i w tym roku wszyscy będziemy mogli cieszyć się czystym rowerowym szaleństwem, na tak bardzo obleganej Górze Żar.

Zdjęcie: Pytlarczyk Foto

Puchar i Mistrzostwa Polski DH

W tym roku, tak uroczyste zawody, jak Mistrzostwa czy Puchar rangi krajowej zaplanowane są w całkiem nowym miejscu na polskiej mapie rowerowej – Czarnej Górze. Na podstawie zdjęć możemy stwierdzić, że imprezy zapowiadają się całkiem obiecująco, jednak jak to zwykle bywa – zawodnicy zweryfikują!
Terminy Pucharu i Mistrzostw Polski 2020:
 • Puchar Polski w Downhillu – Czarna Góra, 11-12 lipca
 • Mistrzostwa Polski w Downhillu – Czarna Góra, 15-16 sierpnia

Zdjęcie: Piotr Staroń

Bike Planet Festiwal

Karpacz, 11-12 lipca

Bike Planet to dość nowy i nie aż tak znany gracz na polskiej scenie rowerowej. Zawody odstają nieco rangą od pozostałych, jednak jest to świetne miejsce dla osób początkujących. Znajdziemy tam dyscypliny od zjazdu po twardych ulicach Karpacza, aż po wyścig podjazdowy na Śnieżkę. Niestety, ale zawodnicy chcący wziąć udział w zjazdowych Mistrzostwach Polskibędą musieli odpuścić tą imprezę z racji na pokrywające się terminy.

Zdjęcie: Bike Planet Festiwal

Bike Town

Przemyśl, 15-16 sierpnia

Bike Town to znana i lubiana przez wszystkich impreza skierowana do fanów miejskich igraszek. Na ulicach Przemyśla odnajdzie się świetnie każdy z agresywniejszą geometrią i zapałem do jazdy. Nie możecie przegapić jej i Wy!

Zdjęcie: freestyle.pl

Downhill City Tour

Ustroń, 29 sierpnia

Coroczne zawody po schodach Ustrońskich uliczek to już tradycja tego miasta! Każdy pasjonat dwóch kółek chociaż raz słyszał o tej imprezie. Są to jednodniowe zawody, gdzie zawodnicy zmagają się z betonem, asfaltem, drewnem i nie tylko. Zachęcamy Was do sprawdzenia czym organizatorzy zaskoczą nas w tym roku.

Zdjęcie: Downhill City Tour

Pump It Tour

Lubisz „sztywniaki”, a pumptrack to twój drugi dom? Nie mogłeś trafić lepiej niż na Pump It Tour! Jest to cała seria zawodów skupionych jedynie na rozgrywkach pumptruckowch, dzięki czemu zawdzięczają swój niebywały charakter. Nie są to zawody dla każdego, niezbędne są tam zarówno wybitne umiejętności kolarskie jak i kondycja. Warto również wspomnieć że przy okazji tej serii, rozgrywany jest Puchar Polski w Pumptracku. Zdecydowanie warte spróbowania!
Terminy tegorocznych edycji:
 • #1 Pump It Tour – Wrocław, 19 kwietnia
 • #2 Pump It Tour – Nieznane, 7 czerwca
 • #3 Pump It Tour – Nieznane, 2 sierpnia
 • #4 Pump It Tour – Nieznane, 20 września

Zdjęcie: Jacek Smarz

EWS Qualifier: Enduro Trails

Bielsko-Biała, 12-13 czerwca

Jeśli chcecie sprawdzić swoje umiejętności wraz z najlepszymi zawodnikami z Europy – to jest miejsce dla was! Zawody te stoją na niezwykle wysokim poziomie, z uwagi na możliwość zakwalifikowania się na Enduro World Series, czyli Puchar Świata Enduro wraz z Sam’em Hill’em i resztą stawki. Jedna z ważniejszych pozycji w kalendarzu każdego zapalonego wyjadacza enduro.

Zdjęcie: Enduro Trails Bielsko-Biała

Enduro MTB Series

Znana i lubiana, oczywiście nie bez powodu. Enduro MTB Series to dla niektórych jedyny słuszny wybór, gdy myślą o błocie, korzeniach i ciasnych zakrętach. Na razie niestety nie znamy miejsc poszczególnych edycji, jednak powinniśmy je poznać w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Niestety, ale osoby chcące wystartować w Enduro MTB Series, jak i Hard Downhill League będą zawiedzione, gdyż w tym sezonie nachodzą na siebie wszystkie terminy zawodów.
Poniżej prezentujemy listę zawodów w tym sezonie:
 • #1 Enduro MTB Series – Nieznane, 6-7 czerwca
 • #2 Enduro MTB Series – Nieznane, 18-19 lipca
 • #3 Enduro MTB Series – Nieznane, 5-6 września

Zdjęcie: Przemekkita

Puchar Bike Park Kasina

Kasina Wielka, 13 września

Zestawienie kończymy zawodami o puchar jednego z najlepszych bike parków w Polsce. Mowa oczywiście o Bike Park Kasina! Co roku rozgrywają się tam zawody o tytuł najszybszego ridera tej góry. Musimy przyznać, że konkurencja robi wrażenie i nie odstaje nawet o krok od takich serii jak LSD czy Hard Downhill League.
 Zdjęcie: Jacek Słonik
Paweł Tyburski - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.