Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Kobiecy Zwift Tour for All: Triumf Vos na 1. etapie

Podczas 1. etapu kobiecego wyścigu wirtualnego Zwift Tour for All najlepsza okazała się kolarka polskiej ekipy CCC-Liv, Marianne Vos. Holenderka wygrała dzięki mocnej końcówce, wykorzystując swoje umiejętności sprinterskie.

Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Na drugim miejscu poniedziałkową rywalizację ukończyła Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope), która prowadziła jeszcze na 150 metrów przed metą, ale to właśnie wtedy Vos zdecydowanie przyspieszyła i minęła swoją rywalkę. Na trzeciej pozycji przyjechała Leah Dixon (Team Tibco-Silicon Valley Bank), a czwarta była Anna van der Breggen (Boels Dolmans).

Pierwszy etap liczył sobie sześć okrążeń, każde po 8,8 kilometra, po wirtualnej trasie w Innsbrucku. Nie zabrakło odcinków typowo górskich. Liderkami w klasyfikacji generalnej (dzięki wywalczonym punktom na mecie i na sprintach pośrednich) są zawodniczki Canyon Sram (70 punktów), które wyprzedzają ekipy Team Tibco-Silicon Valley Bank (64) i Twenty20 Professional Cycling (59). Do zakończenia zmagań pozostały cztery etapy.