Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Komunikat PZKol: Zakaz zorganizowanych treningów podtrzymany

Komunikat PZKol: Zakaz zorganizowanych treningów podtrzymany

Pandemia koronawirusa COVID-19 i wszelkie zawirowania przez nią spowodowane powoli ulegają stabilizacji. Mimo luzowania obostrzeń zorganizowane treningi w większych grupach ciągle są zakazane.
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Pandemia koronawirusa COVID-19 i wszelkie zawirowania przez nią spowodowane powoli ulegają stabilizacji. Mimo luzowania obostrzeń zorganizowane treningi w większych grupach ciągle są zakazane.
Polski Związek Kolarski informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz. 697) wprowadzono do odwołania czasowe ograniczenia w obszarze działalności związanej ze sportem takie jak:
•prowadzenie obiektów sportowych,
•działalność drużyn i klubów sportowych oraz niezależnych sportowców biorących udział głównie w imprezach sportowych na żywo przed publicznością
•działalność trenerów sportowych świadczących specjalistyczne usługi dla uczestników imprez i zawodów sportowych,
•pozostałą działalność w zakresie organizowania, promowania i zarządzana imprezami sportowymi, gdzie indziej niesklasyfikowaną
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 792) znosi ograniczenia dla czynności związanych z przygotowaniami kadry narodowej do igrzysk olimpijskich lub paraolimpijskich prowadzonych w obiektach Centralnego Ośrodka Sportu, a także ograniczenia działalności prowadzonej między innymi:
•na stadionach sportowych, boiskach (w tym szkolnych, wielofunkcyjnych, typu Orlik), przy wykorzystaniu infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów motorowych i lotniczych, na otwartych strzelnicach, skoczniach narciarskich, otwartych torach łuczniczych, otwartych torach wrotkarskich, otwartych torach rolkowych, otwartych skateparkach, otwartych torach gokartowych oraz otwartych torach kolarskich (w tym do kolarstwa górskiego), przy czym w tych obiektach może przebywać w tym samym czasie nie więcej niż 6 osób i 1 trener korzystających z tych obiektów, z wyłączeniem ich obsługi,
Z powyższego wynika zatem, że obecnie nie ma możliwości prowadzenia zorganizowanych treningów kolarskich na szosie lub w lesie, szkolenie można prowadzić wyłącznie na otwartych torach kolarskich (w tym do kolarstwa górskiego) i na stadionach sportowych, przy czym w tych obiektach może przebywać w tym samym czasie nie więcej niż 6 osób i 1 trener korzystających z tych obiektów, z wyłączeniem ich obsługi.
Tomasz Bojanowski - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.