Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Kwalifikacje do MŚ 2020 zakończone z dniem  17 maja

Kwalifikacje do MŚ 2020 zakończone z dniem 17 maja

Dziennikarze z gazety “Het Laaste Nieuws” informują, że kwalifikacje na mistrzostwa świata 2020 zostały przedwcześnie zakończone w związku z pandemią koronawirusa COVID-19. W związku z tym reprezentacja Polski zarówno w...
Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Dziennikarze z gazety “Het Laaste Nieuws” informują, że kwalifikacje na mistrzostwa świata 2020 zostały przedwcześnie zakończone w związku z pandemią koronawirusa COVID-19. W związku z tym reprezentacja Polski zarówno w elicie kobiet jak i mężczyzn będzie mogła wystawić sześcio-osobowy skład.

Zazwyczaj o końcowym kształcie listy startowej mistrzostw świata decydowała data sierpniowa. Teraz Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) w związku z pandemią koronawirusa COVID-19 planuje prowadzić zmiany. W związku z tym o liczebności poszczególnych reprezentacji miałyby zadecydować rankingi ważne na dzień 17 marca 2020 roku.

W związku z tym do Aigle-Martigny (o ile mistrzostwa świata odbędą się w tym miejscu, a nie w Omanie) pojechałoby 6 reprezentantów Polski elity kobiet oraz mężczyzn. Nadal nie wiemy jakie decyzje UCI podejmie w kontekście kategorii młodzieżowców oraz juniorów.

Tomasz Bojanowski - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.