Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Kwiatkowski 3. w wirtualnym wyścigu Alpe du Zwift

Michał Kwiatkowski (Team INEOS) zajął 3. pozycję w wirtualnym wyścigu Alpe du Zwift, który został zorganizowany przez członków ekipy Team Ineos. Po końcowe zwycięstwo sięgnął Australijczyk Rohan Dennis.

Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Team Ineos podzielił swoich zawodników na sześć ekip po pięciu zawodników. Trasa wyścigu liczyła sobie 25 km, z czego ostatnie 12,2 km odzwierciedlało wspinaczkę pod Alpe d’Huez. Najlepiej z tymi nietypowymi zmaganiami poradził sobie Dennis. Drugie miejsce zajął Eddie Dunbar, natomiast trzeci przyjechał Michał Kwiatkowski.

Na samym początku zmagań do przodu ruszyła piątka zawodników: Chris Lawless, Ben Swift, Luke Rowe, Ian Stannard oraz Filippo Ganna. Zespół w którym ścigał się Eddie Dunbar nie miał żadnego przedstawiciela w czołówce, więc rozpoczął pościg za uciekającymi zawodnikami. Dennis rozpoczął swój atak 10 kilometrów przed metą, wykorzystując swoje niemałe umiejętności z jazdy indywidualnej na czas. Z dobrej strony pokazał się również Chris Froome, który zajął w wirtualnej imprezie 6. miejsce.

To dość niecodzienne wydarzenie, do którego trzeba się jednak powoli przyzwyczajać. Pandemia koronawirusa doprowadziła do tego, że w obecnych czasach takich wyścigów będzie pojawiać się coraz więcej. Jednym z nich będzie The Digital Swiss 5 (22-26 kwietnia), w którym udział weźmie ekipa CCC Team.