Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Kwidzyn zaprasza na najdłuższy wyścig sezonu Milko Mazury MTB

Kwidzyn zaprasza na najdłuższy wyścig sezonu Milko Mazury MTB

W niedzielę 10 września Kwidzyn stanie się gospodarzem cyklu wyścigów na rowerach górskich, organizowanego przez Stowarzyszenie Luz Grupa. Amatorzy MTB będą mogli zmierzyć się z wymagającym i najdłuższym dystansem sezonu,...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

W niedzielę 10 września Kwidzyn stanie się gospodarzem cyklu wyścigów na rowerach górskich, organizowanego przez Stowarzyszenie Luz Grupa. Amatorzy MTB będą mogli zmierzyć się z wymagającym i najdłuższym dystansem sezonu, pełnym ścieżek typu singletrack, krętych zjazdów i podjazdów, które dostarczą im niezapomnianych wrażeń.
Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów znajdą się przy zamku kapituły pomezańskiej. To największa atrakcja turystyczna Powiśla, która zachwyca swoją gotycką architekturą i bogatą historią.
– W wyścigach może wystartować każdy, kto ma ochotę na sportową rywalizację i dobrą zabawę, bez względu na wiek – zapewnia Andrzej Krzysztofiak burmistrz Kwidzyna.
Rywalizacja odbędzie się na dystansach: PRO (100,5 km), EXPERT (73,3 km), HOBBY (40,4 km) oraz FUN (23 km), który jest propozycją dla początkujących kolarzy górskich i turystów odwiedzających Kwidzyn. Do udziału w wyścigach zapraszamy także miłośników rowerów elektrycznych, którzy będą mogli sprawdzić się w Electofun Bosch E-Bike Race. Rywalizacja E-bike’ów odbędzie się na dystansie 73 km.
Głównym atutem etapu jest mocno pagórkowaty teren z sumą przewyższeń około 500 m na okrążeniu, który sprawi, że każdy uczestnik poczuje dreszczyk emocji i satysfakcję z pokonania własnych słabości.
Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych rowerzystach, którzy będą mogli wziąć udział w dwóch bezpłatnych wyścigach Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich oraz Łaciate Junior Strider Race. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej na stronie organizatora do piątku 8 września lub w dniu wyścigów w biurze zawodów w wersji papierowej.
Wyścigi Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich będą dobrą okazją do rywalizacji z najlepszymi młodymi kolarzami z regionu na specjalnie przygotowanych trasach.
Na adeptów szkółek kolarskich czeka:
Łaciate Junior Race 1 – Skrzaty – 800 m
Łaciate Junior Race 2 – Bystrzaki – 4 km
Łaciate Junior Race 3 – Wentylki – 6 km
Łaciate Junior Race 4 – Żak / Żaczka- 8 km
Łaciate Junior Race 5 – Młodzik / Młodziczka – 10 km
Na najmłodszych w wieku od 1,5 do 5 lat czekać będą jak zawsze wyścigi Łaciate Junior Strider Racing, które rozegrane będą o godz. 11.30 w czterech grupach wiekowych:
STRIDER Racing 1 – do 2 lat (chłopcy i dziewczynki)​
STRIDER Racing 2 – 3 lata (chłopcy i dziewczynki)
STRIDER Racing 3 – 4 lata (chłopcy i dziewczynki)
STRIDER Racing 4 -5 lat (chłopcy i dziewczynki)
Dekoracja najmłodszych pociech odbędzie się o 12:30. Aby były równe szanse dla wszystkich uczestników wyścigu, młodzi zawodnicy będą mogli się ścigać tylko na rowerkach Strider. Na uczestników łaciate Junior Strider Racing czekać będą dodatkowe atrakcje .
Kwidzyn to przedostatni tegoroczny etap mazurskiego cyklu. Zakończenie sezonu nastąpi w 17 września w Lidzbarku Warmińskim.
Szczegółowy program wyścigów:
10:00 – start wyścigu PRO
10:10 – start wyścigu EXPERT
10:15 – start wyścigu HOBBY/WIELKA STÓWA
10:20 – start wyścigu E-Bike Race
12:00 – Wyścigi Łaciate Junior Strider Racing
12:30 – Dekoracja zwycięzców Łaciate Junior Strider Racing
13:30 – Dekoracja kategorii PRO/EXPERT/HOBBY/WIELKA STÓWA/E-Bike Race
14:30 – start wyścigu Młodzik/Młodziczka/FUN
14:35 – start wyścigu Żak/Żaczka
15:40 – start wyścigu Wentylki
16:10 – start wyścigu Bystrzaki
16:30 – start wyścigu Skrzaty
17:00– Dekoracja kategorii Młodzik/Młodziczka/FUN/Wentylki/Żak/Żaczka/Bystrzaki/Skrzaty
Milko Mazury MTB Etap 8 – Arena XC Kwidzyn organizowany jest przez Stowarzyszenie Luz Grupa przy współpracy z Urzędem Miasta Kwidzyna.
Patroni medialni: Dziennik Bałtycki, Puls Kwidzyna, Kurier Kwidzyński, Mazury24.eu, Namtb.pl, Velonews.pl, Rowerowa.pl , GłosMazur24.pl, Mragowo24.info
Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.