Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Perlejewa na Podlasiu

LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Perlejewa na Podlasiu

19 czerwca. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Perlejewa na Podlasiu To będzie najdłuższy etap w tegorocznym cyklu LOTTO Poland Bike Marathon
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

19 czerwca. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Perlejewa na Podlasiu

To będzie najdłuższy etap w tegorocznym cyklu LOTTO Poland Bike Marathon

W niedzielę 19 czerwca peleton amatorów na rowerach górskich, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, zawita na Podlasie i wystartuje w Gminie Perlejewo nad Bugiem. Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów znajdzie się we wsi Granne przy Nadbużańskim Centrum Turystycznym.

– To będzie ściganie na atrakcyjnej trasie, w wyjątkowej scenerii i w nadbużańskim klimacie Podlasia – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Będzie co jechać. Na dystansie MAX amatorzy MTB zmierzą się z trasą liczącą blisko 70 km.

Znakiem firmowym jedynego etapu poza Mazowszem w kalendarzu LOTTO Poland Bike Marathon są „Smaki Podlasia”. Na stołach w Kolarskim Miasteczku w Grannem pojawią się regionalne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Perlejewo.

– Perlejewo jest idealnym miejscem na weekend dla całych rodzin – podkreślił Grzegorz Wajs. – To dobry kierunek na rodzinny wyjazd. Z dala od wielkomiejskiego zgiełku i w otoczeniu przepięknej przyrody. Dodatkowym walorem jest lokalizacja nad Bugiem i tradycyjne „Smaki Podlasia”. Zapraszam do Grannego na cały weekend, tym bardziej, że dzień przed LOTTO Poland Bike Marathon odbędzie się Rodzinny Piknik Rowerowy. W sobotę o godzinie 14.00 z mieszkańcami Gminy Perlejewo wyruszymy na rowerowy rajd na trasie liczącej 8 km.

W niedzielę 19 czerwca LOTTO Poland Bike Marathon 2022 w Perlejewie przekroczy półmetek. Rywalizacja rozegra się na dystansach: MAX (66 km), MINI (30 km) oraz FAN (8 km – dla uczniów szkół podstawowych). Swoje wyścigi Mini Cross będą miały też przedszkolaki. Oprócz klasyfikacji indywidualnych prowadzone są punktacje drużynowe i rodzinna.

BIURO ZAWODÓW

Kolarskie Miasteczko (Gmina Perlejewo, Granne 15 – Nadbużańskie Centrum Turystyczne) – 18 czerwca (sobota) godz. 14.00-17.30 i 19 czerwca (niedziela) od godz. 8.30

PROGRAM ZAWODÓW

godz. 10.00 – start wyścigów Mini Cross, sektory z podziałem na roczniki: I (2018-2020) oraz II (2016-2017)

godz. 10.30 – dekoracja Mini Cross

godz. 11.15 – start dystansu FAN, sektory z podziałem na roczniki: I (2008-2009), II (2010-2011), III (2012-2013) oraz IV (2014-2015)

godz. 12.00 – dekoracja dystansu FAN

godz. 12.30 – start dystansów MINI i MAX, sektory (I-X)

godz. 15.00 – dekoracja dystansu MINI

godz. 15.30 – dekoracja dystansu MAX

LOTTO Poland Bike Marathon w Gminie Perlejewo jest organizowany przy współpracy z Urzędem Gminy Perlejewo i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawują Marszałek Województwa Podlaskiego, Wojewoda Podlaski i Wójt Gminy Perlejewo.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.