Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

LOTTO Poland Bike Marathon w Jabłonnie. Relacja i wyniki.

LOTTO Poland Bike Marathon w Jabłonnie. Relacja i wyniki.

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon znów pokazał swoją moc! Blisko 700 miłośników dwóch kółek stawiło się na starcie w podwarszawskiej Jabłonnie. Frekwencja imponująca! Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich,...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon znów pokazał swoją moc! Blisko 700 miłośników dwóch kółek stawiło się na starcie w podwarszawskiej Jabłonnie. Frekwencja imponująca! Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, piąty raz z rzędu odwiedził Jabłonnę, a bazą zawodów ponownie był piękny teren zabytkowego Pałacu w Jabłonnie. To jedna z najbardziej urokliwych lokalizacji LOTTO Poland Bike Marathon.

– Jabłonna i Lasy Chotomowskie to miejsce doskonale znane i lubiane przez amatorów MTB – mówi były kolarz zawodowy, organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Tak wysoka frekwencja w Jabłonnie to kolejny dowód na to, że kolarze doceniają naszą pracę przy organizacji LOTTO Poland Bike Marathon. Dziękujemy!

Na dystansie MAX (55 km) znów nie było mocnych na Karola Sładka (7R Rowmix Team), a za nim finiszowali Kacper Skalski (Rafbike Cycling Team) i Ernest Kurowski (Józefów). Wśród kobiet także drugi raz z rzędu w świetnym stylu wygrała Urszula Luboińska, tym razem przed Sylwią Tkaczyk (obie z Damovo Bike Team) i Katarzyną Paszczyk (PT Mazury Team Ełk).

Trasę MINI (30 km) najszybciej pokonali Tomasz Iwański (Rafbike Cycling Team) i Artur Sienkiewicz (Wieliszew Heron Team), a trzeci był Robert Kmita (Rafbike Cycling Team). W gronie kobiet piękny powrót na LOTTO Poland Bike Marathon po dwóch latach zanotowała Katarzyna Matynia (MCP & Toyota Grupa Cygan), która triumfowała przed Barbarą Marcelewicz (Marceli-Rower.biz) i Klarą Troficką (Warszawa).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (8,5 km). Zwyciężył Tymoteusz Dudkowski (Kamyk Radzymin MTB Team), wyprzedzając Bartłomieja Sobiecha (CSS Kurpie) i Leonarda Dudkowskiego (Kamyk Radzymin MTB Team), a w rywalizacji dziewcząt wygrała Zuzanna Błazucka (CNC Warszawa Blaze Technology), przed Sandrą Nygą (Serock) i Kamilą Bernady (Warszawa).

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM triumfował Damovo Bike Team, przed 3S Bike Team Ciechanów i MCP & Toyota Grupa Cygan, natomiast w punktacji MINI TEAM zwyciężył Rafbike Cycling Team, przed MCP & Toyota Grupa Cygan i Damovo Bike Team. Najlepszy w młodzieżowej klasyfikacji FAN TEAM był Kamyk Radzymin MTB Team, przed CSS Kurpie i Warszawskim Klubem Kolarskim, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Dudkowscy, przed Luszkami i Klisiami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Jabłonnie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy Jabłonna, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Jabłonnie, Pałacem w Jabłonnie, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Wójt Jabłonny i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Gmina Jabłonna i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon kieruje się na zachodnie Mazowsze. Kolejne wyścigi odbędą się w niedzielę 30 kwietnia w podwarszawskiej gminie Żabia Wola, ze startem i metą w Ojrzanowie. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.