Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

LOTTO Poland Bike Marathon w Nadarzynie

LOTTO Poland Bike Marathon w Nadarzynie

Podwarszawska gmina Nadarzyn i Lasy Młochowskie należały do amatorów jazdy na rowerach górskich! W zawodach z cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2023, organizowanych przez Grzegorza Wajsa, rywalizowało ponad 600 miłośników...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Podwarszawska gmina Nadarzyn i Lasy Młochowskie należały do amatorów jazdy na rowerach górskich! W zawodach z cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2023, organizowanych przez Grzegorza Wajsa, rywalizowało ponad 600 miłośników dwóch kółek. Potężny peleton! Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów znalazło się na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Młochowie. To jedna z najpiękniejszych lokalizacji w LOTTO Poland Bike Marathon. Imprezie towarzyszyły III Mistrzostwa Polski MTB Informatyków i Branży IT 2023.

– Do Gminy Nadarzyn wracamy zawsze z wielką przyjemnością – mówił były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Bardzo cieszy również ciągły wzrost frekwencji. I to mimo przenikliwego zimna i błotnistej trasy po ostatnich intensywnych opadach. To wyraźny dowód na to, że kolarze doceniają naszą pracę i poziom organizacji cyklu LOTTO Poland Bike Marathon. Dziękujemy!

Na dystansie MAX (54 km) już trzeci raz w tym sezonie najlepszy był Karol Sładek (7R Rowmix Team), wyprzedzając Ernesta Kurowskiego (Józefów) i Wojciecha Dąbkowskiego (Logwin Poland). Wśród kobiet pierwsze zwycięstwo w LOTTO Poland Bike Marathon odniosła Magdalena Baszta (Bettermaker Gang Bike), przed Krystyną Żyżyńską-Galeńską (Damovo Bike Team) i Anną Wołos (Enea KS Energia Kozienice).

Trasę MINI (31,5 km) najszybciej pokonał Tomasz Iwański (Rafbike Cycling Team), za nim finiszowali Paweł Kowalski (Bicykl Piaseczno) i Łukasz Giziński (DSV). W gronie kobiet wygrała Katarzyna Skura (MCP & Toyota Grupa Cygan), która wyprzedziła Klarę Troficką (Warszawa) i Agnieszkę Hajbowicz (Strabag Bike Team).

Rywalizacja na dystansie MINI (31,5 km) w Nadarzynie miała wyjątkowy, podwójny wymiar. Z nadarzyńską trasą zmierzyło się ponad 100 przedstawicieli branży informatycznej. W III Mistrzostwach Polski MTB Informatyków i Branży IT 2023, organizowanych przez Poland Bike i ESKOM, indywidualnie zwyciężyli Łukasz Giziński (DSV) i Ewa Kołnier (SII Cycling Team), a w klasyfikacji drużynowej MP IT 2023 triumfowała Grupa ANG, przed HPE-ESKOM i DSV.

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (8,5 km). Najszybszy był niepokonany w tym sezonie Dawid Kaszewski (Warszawski Klub Kolarski), przed Fabianem Kocem i Tymoteuszem Dudkowskim (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team), a w rywalizacji dziewcząt wygrała Patrycja Tabor (Warszawski Klub Kolarski), przed Wilhelminą Macnar i Katarzyną Mościcką (obie z UKK Huragan Wołomin).

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM zwyciężył 3S Ciechanów Bike Team, przed Damovo Bike Team i Mybike.pl, natomiast w punktacji MINI TEAM triumfował Rafbike Cycling Team, przed Grupą ANG i Warszawskim Klubem Kolarskim. Najlepszy w młodzieżowej klasyfikacji FAN TEAM był Warszawski Klub Kolarski, przed Kamyk Radzymin MTB Team i UKK Huragan Wołomin, a w punktacji rodzinnej wygrali Dudkowscy, przed Klimkiewiczami i Klisiami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Gminie Nadarzyn został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy Nadarzyn, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Wójt Nadarzyna i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Gmina Nadarzyn i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na Mazowszu. Kolejne wyścigi odbędą się w niedzielę 21 maja w Górze Kalwarii.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.