Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

LOTTO Poland Bike Marathon w Perlejewie

LOTTO Poland Bike Marathon w Perlejewie

Gmina Perlejewo na Podlasiu na początek wakacji! Z dala od wielkomiejskiego zgiełku, ze Smakami Podlasia i w przepięknym nadbużańskim klimacie. Kolarski cykl LOTTO Poland Bike Marathon organizowany przez Grzegorza Wajsa...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Gmina Perlejewo na Podlasiu na początek wakacji! Z dala od wielkomiejskiego zgiełku, ze Smakami Podlasia i w przepięknym nadbużańskim klimacie. Kolarski cykl LOTTO Poland Bike Marathon organizowany przez Grzegorza Wajsa przyjechał do Perlejewa piąty raz i z roku na rok przyciąga coraz więcej amatorów na rowerach górskich. Tym razem na starcie przy Nadbużańskim Centrum Turystycznym we wsi Granne nad Bugiem stawiło się prawie 350 miłośników dwóch kółek, dokładnie o 100 więcej niż przed rokiem.

– Perlejewo to wyjątkowy etap w naszym kalendarzu, czekamy na niego przez cały rok – mówił Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Bardzo cenimy tu szczególną życzliwość mieszkańców i piękną, nadbużańską scenerię Podlasia. Jesteśmy dumni, że wraz z Gminą Perlejewo stworzyliśmy imprezę, w której uczestniczą setki kolarzy z całej Polski.

To był najdłuższy etap w LOTTO Poland Bike Marathon 2023. Na dystansie MAX (65 km) najlepszy był duet KK Catena Wyszków. Łukasz Góralewski i Daniel Wojewódzki wspólnie wjechali na metę, wyprzedzając Wojciecha Dąbkowskiego (Logwin Poland), a wśród kobiet zwyciężyła Sylwia Tkaczyk (Damovo Bike Team). Trasę MINI (31 km) najszybciej pokonał Dawid Bojarczak (Beko Team), przed Kacprem Skalskim (Rafbike Cycling Team) i Filipem Hołtynem (Sunto Racing), a w gronie kobiet wygrała Klara Troficka (Warszawa), przed Barbarą Marcelewicz (Marceli-Rower.biz) i Katarzyną Citko (Beko Team).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (8 km). Zwyciężył Fabian Koc, przed Tymoteuszem Dudkowskim (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team) i Mikołajem Krasuskim (UKS Kolarz Nadarzyn), a w rywalizacji dziewcząt triumfowała Zuzanna Błazucka (CNC Warszawa Blaze Technology), przed Sandrą Nygą (Serock) i Patrycją Koc (Kamyk Radzymin MTB Team). Swoje wyścigi Mini Cross z elektronicznym pomiarem czasu miały też przedszkolaki, a wśród nich najlepsi byli Marcel Wojdat (Coniew) i Anna Pasiewicz (Legionowo) oraz Stanisław Kociszewski (Góra Kalwaria) i Hanna Pieniak (Otwock).

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM triumfował KK Catena Wyszków, przed Rosti MTB Team i Grupą ANG, natomiast w punktacji MINI TEAM wygrał Rafbike Cycling Team, przed 3S Ciechanów Bike Team i Kamyk Radzymin MTB Team. Najlepszy w młodzieżowej klasyfikacji FAN TEAM był Kamyk Radzymin MTB Team, przed UKS Kolarz Nadarzyn i Warszawskim Klubem Kolarskim, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Dudkowscy, przed Luszkami i Klimkiewiczami.

Jedyny etap w województwie podlaskim w kalendarzu LOTTO Poland Bike Marathon 2023 przyciągnął do Grannego również miłośników „Smaków Podlasia”. I było warto, bo na stołach w kolarskim miasteczku pojawiły się regionalne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Perlejewo.

– Bardzo dziękujemy za wizytę w Perlejewie – podkreślił Grzegorz Wajs. – Gościnność i serdeczność mieszkańców Podlasia jest wyjątkowa. A Smaki Podlasia? Stoły uginały się od przepysznych potraw i oryginalnych wyrobów. To był piękny weekend, bo dzień wcześniej wspólnie z Wójtem Gminy Perlejewo Jakubem Krzysztofem Wierzbickim już drugi raz zorganizowaliśmy Rodzinny Piknik Rowerowy. Dziękujemy!

LOTTO Poland Bike Marathon w Perlejewie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy Perlejewo i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Marszałek Województwa Podlaskiego, Wojewoda Podlaski, Starosta Siemiatycki i Wójt Gminy Perlejewo.

Teraz czas na wakacje! Peleton LOTTO Poland Bike Marathon wróci do rywalizacji w niedzielę 13 sierpnia, gdy pierwszy raz w historii zawita do Pionek na południowym Mazowszu. Zapraszamy!

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.