Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie

LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie

To była znów prawdziwa kolarska bitwa na rowerach górskich. I to w ekstremalnych warunkach. W wyścigach LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie – mimo nieustannie padającego deszczu – wystartowało aż 450 amatorów MTB.

Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

To była znów prawdziwa kolarska bitwa na rowerach górskich. I to w ekstremalnych warunkach. W wyścigach LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie – mimo nieustannie padającego deszczu – wystartowało aż 450 amatorów MTB.

Trasa przebiegała na mocno pofałdowanym, interwałowym obszarze w trójkącie Radzymin – Rynia – Białobrzegi, m.in. w pobliżu historycznych bunkrów w Beniaminowie.

– Kolarze to wyjątkowi twardziele – mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Cieszą bardzo dobre opinie uczestników, którzy w trudnych warunkach na malowniczych i zarazem technicznych szlakach w lasach wokół Radzymina poradzili sobie doskonale. Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon kolejny raz udowodnił, że żadne przeszkody pogodowe nie są w stanie go zatrzymać.

Na dystansie MAX (53 km) nie było mocnych na duet Damovo Bike Team. Wygrał Łukasz Woźnica, przed Arturem Mioduszewskim, a trzeci był Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków). Wśród kobiet zwyciężyła Anna Urban (Volkswagen Samochody Dostawcze), wyprzedzając Krystynę Żyżyńską-Galeńską (Damovo Bike Team) i Katarzynę Radziszewską (MCP Bike Team).

Trasę MINI (27 km) najszybciej pokonał Tomasz Siewierski, przed Marcinem Reszke (obaj z Vortune Equity Bike Team) i Patrykiem Białkiem (Kamyk Radzymin MTB Team). Rywalizację kobiet zdominowała Julita Tomaszewska, za nią finiszowały Katarzyna Strumnik (obie z Timbud Team) i Katarzyna Salik (Augustów MTB Team).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (7,5 km). Wśród chłopców triumfował Dawid Kaszewski (UKK Huragan Wołomin), przed Pawłem Bickim (Warszawski Klub Kolarski) i Michałem Jedynakiem (LKK LUKS Sławno), a w gronie dziewcząt wygrała Patrycja Tabor (Warszawski Klub Kolarski), przed Aleksandrą Dzięcioł i Weroniką Fortuną (obie z UKK Huragan Wołomin). W Mini Crossie na terenie Kolarskiego Miasteczka jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM zwyciężył Damovo Bike Team, przed MCP Bike Team i Mybike.pl, natomiast punktację MINI TEAM wygrał Vortune Equity Bike Team, przed Grupą ANG i Timbud Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM najlepszy był UKK Huragan Wołomin, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i KS Sokół Serock, a w punktacji rodzinnej triumfowali Biccy, przed Wróblewskimi i Jedynakami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie – pod honorowym patronatem Burmistrza Radzymina – został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Radzymin oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na Mazowszu. Kolejne kolarskie emocje już w niedzielę 6 czerwca w Nadarzynie. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.