Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Małopolska 500-ka. Ogólnopolski ultramaraton kolarski.

Małopolska 500-ka. Ogólnopolski ultramaraton kolarski.

W najbliższą sobotę, 17 lipca małopolskie szosy będą areną kolarskiego ultramaratonu. Organizatorem zawodów jest klub Aquila Peleton Wadowice.
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

W najbliższą sobotę, 17 lipca małopolskie szosy będą areną kolarskiego ultramaratonu. Organizatorem zawodów jest klub Aquila Peleton Wadowice.
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, organizatorzy – Andrzej Kramarczyk i Artur Byrski – poinformowali o szczegółach zawodów. – Zawodnicy mają do wyboru dwie trasy – o długości 503 lub 254 km. 500-ka prowadzi przez Suchą Beskidzką, Nowy Targ, Nowy Sącz, Limanową, Nowy Wiśnicz, Niepołomice, Michów, Ojców, Olkusz, Krzeszowice, Oświęcim, Wieprz – informuje Artur Byrski, komandor wyścigu. – Suma przewyższeń wyścigu wynosi 5431 m. Krótsza trasa ma sumę przewyższeń aż 5628 m. Została wytyczona przez Naprawę, Łętownię, Żarnówkę, Maków Podhalański, Lanckoronę, Stryszów, Łękawicę. To bardzo wymagająca trasa o stromych podjazdach i zjazdach z licznymi zakrętami. Wymaga od uczestników nie lada kondycji i koncentracji – podkreśla Byrski.
Kolarze będą rywalizować w kategorii open lub solo. Kategoria open umożliwia jazdę w 6-osobowej grupie. Solo oznacza samotność na trasie. Minimalna odległość między zawodnikami w tej kategorii wynosi 100 metrów (nie dotyczy momentu wyprzedzania).
Start w sobotę, 17 lipca. Pierwsi zawodnicy (odstęp w kategorii open wynosi 5 minut, a w kategorii solo 1 minuta) wyruszą na trasę o godzinie 7.00.
Ultramaratończycy pojadą drogami publicznymi (krajowe, wojewódzkie, gminne, ścieżki rowerowe). Na trasie czekają ich punkty żywnościowe i kontrolne. Każdy rower będzie „uzbrojony” w nadajnik GPS, toteż kibicowanie jest możliwe non-stop. Szczegóły: http://peletonwadowice.pl/regulamin-m500-2021/
Kolarstwo szosowe to obok trialu rowerowego (zwanego również cykotrialem) i BMX kolejna dyscyplina uprawiana przez zawodników Wadowickiej Aquili. – Dotychczasowy dorobek medalowy zawodników Aquili to nie tylko tytuły mistrzów Polski, ale także najcenniejsze trofea zdobywane w mistrzostwach Europy, międzynarodowych mistrzostwach Stanów Zjednoczonych i Mistrzostw Świata. Póki co, kolarski ultramaraton nie jest konkurencją prowadzoną i nadzorowaną przez Międzynarodową Unię Kolarską UCI (Union Cycliste Internationale), ale wszystko przed… kolarzami – nie ukrywa satysfakcji z dotychczasowych osiągnięć Andrzej Kramarczyk, prezes Aquili, trener kadry narodowej BMX.
Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.