Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Mat ATOM Deweloper Wrocław – połączenie młodości z doświadczeniem

Mat ATOM Deweloper Wrocław – połączenie młodości z doświadczeniem

Polska grupa kolarska Mat ATOM Deweloper Wrocław znana jest chyba każdemu kibicowi kolarstwa szosowego. Obecny skład tej drużyny jest idealnym połączeniem młodości wraz z doświadczeniem. Dzięki temu zawodniczki mogą rywalizować...
Tekst przeczytasz w ok. 6 minut.

Udostępnij artykuł

Polska grupa kolarska Mat ATOM Deweloper Wrocław znana jest chyba każdemu kibicowi kolarstwa szosowego. Obecny skład tej drużyny jest idealnym połączeniem młodości wraz z doświadczeniem. Dzięki temu zawodniczki mogą rywalizować na wielu frontach i liczyć przy okazji na bardzo dobre wyniki sportowe oraz stały progres.
Ekipę Mat ATOM Deweloper Wrocław reprezentuje obecnie 11 zawodniczek. Warto nieco przybliżyć ich sylwetki.
Agnieszka Bacińska

Zawodniczka, która karierę kolarską zaczęła stosunkowo późno. Jak na razie nie ma na swoim koncie spektakularnych wyników, ale startowała już w kilku uznanych wyścigach, m.in. w Tour de Pologne Feminin, Lotto Belgium Tour czy też Giro Toscana. Na początku próbowała swoich sił na rowerze MTB, jednak z czasem przeniosła się również na szosę. Świetnie czuje się podczas kryteriów oraz odcinków przełajowych. W 2016 roku podczas Tour de Pologne Feminin zajęła 42. pozycję w klasyfikacji generalnej. W zeszłym sezonie była 20. w mistrzostwach Polski, w wyścigu ze startu wspólnego.
Gosia Manowska

Bardzo młoda, ale też utalentowana zawodniczka, która w ekipie Mat ATOM Deweloper Wrocław może się sporo nauczyć. Jest wszechstronna, ale najlepiej czuje się na podjazdach, dlatego w przyszłości można oczekiwać, że będzie w stanie walczyć na trudnych wyścigach etapowych.
Monika Brzeźna

Bardzo doświadczona kolarka, która ma na swoim koncie wiele różnych sukcesów. Jest jedną z liderek całego zespołu. Można się od niej dużo nauczyć. Zdobywała medale podczas Akademickich Mistrzostw Świata, jest też Górską Mistrzynią Polski. Jak widać to zawodniczka bardzo uniwersalna, która sprawdza się praktycznie w każdym terenie. Nigdy nie odpuszcza i zawsze daje z siebie wszystko. Na mistrzostwach Polski zdobyła wiele medali. W ubiegłym roku była 2. na trasie V4 Ladies Series – Restart Zalaegerszeg oraz 3. w wyścigu V4 Ladies Series – Pannonhalma. Reprezentowała Polskę na imprezach międzynarodowych.
Agnieszka Bolenda

Bardzo perspektywiczna kolarka, która może mieć przed sobą udaną przyszłość sportową. Nie brakuje jej charakteru oraz woli walki. Dobrze radzi sobie m.in. na kryteriach. Ceni sobie wyścigi jednodniowe. W Mat ATOM Deweloper Wrocław może przenieść się na zdecydowanie wyższy poziom sportowy.
Katarzyna Wilkos

Jej przygoda z kolarstwem zaczęła się w bardzo młodym wieku. Próbowała swoich sił nie tylko na szosie, ale też na rowerze górskim oraz przełajowym. Wszechstronność to jej bardzo mocna cecha. Jest zawodniczką doświadczoną, która nadal jest w stanie się rozwijać. Nie narzeka na warunki atmosferyczne oraz na trasy, walczy z całych sił dla siebie oraz dla swojej drużyny. Występowała w reprezentacji Polski zarówno na mistrzostwach Europy, jak i Świata. W ubiegłym sezonie wygrała ukraiński wyścig Kievskaya Sotka Women Challenge, a do tego zapisała na swoim koncie etap podczas Tour de Feminin – O cenu Českého Švýcarska. Jest aktualną 14. zawodniczką mistrzostw Europy w wyścigu ze startu wspólnego.
Karolina Stępień

Młoda i zdolna – tak można ją opisać w dwóch krótkich słowach. Karolina stawia na stały rozwój swoich umiejętności. Lubi ciężko trenować i doskonale wie, że to może zaprowadzić ją na bardzo wysoki poziom sportowy. Jak na razie nie ma na koncie większych sukcesów, ale te z pewnością pojawią się w przyszłości.
Łucja Pietrzak

Zawodniczka, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest aktualną mistrzynią Polski w wyścigu ze startu wspólnego, gdzie we wspaniałym stylu pokonała Agnieszkę Skalniak i Martę Lach. Nikogo nie zdziwi to, że jest bardzo wszechstronna, potrafi odnaleźć się m.in. na finiszowych metrach. Sprawdza się nie tylko na szosie, ale też na torze. W obu tych konkurencjach gromadzi na swoim koncie medale. Jest multimedalistką mistrzostw Polski, mając na swoim koncie kilkadziesiąt złotych krążków. W sezonie 2019 była 4. na trasie Kievskaya Sotka Women Challenge i V4 Ladies Series – Restart Zalaegerszeg. Doszło do tego 6. miejsce w Chabany Race.
Julia Kowalska

Kolejna z przedstawicielek młodego pokolenia, aktualna mistrzyni Polski juniorek w jeździe indywidualnej na czas. To właśnie w tej specjalności jest bardzo mocną zawodniczką. W sezonie 2019 w tej samej konkurencji była też 21. na trasie mistrzostw Europy juniorek. Na samym początku próbowała swoich sił w triathlonie, jednak ostatecznie przerzuciła się na rower.
Kaja Rysz

Kaja jest kolarką, której wróży się bardzo ciekawą karierę sportową. Ma zadatki na dobrą sprinterkę. Dobrze czuje się w trakcie drużynowej rywalizacji, ale też na torze. W sezonie 2019 zanotowała wiele cennych wyników. Była 8. w klasyfikacji górskiej Giro delle Marche in Rosa oraz na trasie mistrzostw Polski seniorek w wyścigu ze startu wspólnego. Doszło do tego 13. miejsce w imprezie klasycznej Kievskaya Sotka Women Challenge.
Dominika Włodarczyk

Jest kolarką młodą oraz uparcie dążącą do celu, co z pewnością zaprocentuje w niedalekiej przyszłości. Na uwagę zasługują przede wszystkim jej dokonania na trasie mistrzostw Polski juniorek w sezonie 2019. Wtedy też była 2. podczas wyścigu ze startu wspólnego (uległa Natalii Krześlak) i 2. na trasie jazdy indywidualnej na czas (przegrała z Julią Kowalską). W ubiegłym roku startowała także w mistrzostwach Świata juniorek, kiedy to w wyścigu ze startu wspólnego udało się jej zająć 18. pozycję.
Oliwia Majewska

Specjalizuje się nie tylko w kolarstwie szosowym, ale też torowym. W związku z tym ma na swoim koncie wiele medali mistrzostw Polski juniorek. Doskonale radzi sobie z presją, ponieważ reprezentowała Polskę na mistrzostwach Europy oraz Świata. Przed Oliwią wiele dobrego.
Jak widać Mat ATOM Deweloper Wrocław to skutecznie działająca mieszanka doświadczenia z młodością. Nad wszystkim czuwa doskonale znana kibicom trenerka Paulina Brzeźna-Bentkowska, a więc legenda kobiecego kolarstwa w Polsce, która jest m.in. 8. zawodniczką Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku i 10. kolarką mistrzostw Świata w sezonie 2012. To także multimedalistka mistrzostw Polski.
Dyrektorem sportowym jest Paweł Bentkowski, fizjoterapeutą Tomasz Mickiewicz, a mechanikiem Piotr Mróz.
Obecnie zawodniczki czekają na wznowienie zmagań kolarskich, ciężko trenując i przygotowując się do kolejnych wyścigów. W niedawnej wypowiedzi dla Słowa Sportowego, Paulina Brzeźna-Bentkowska przyznała, że kolarki czekają na Puchar Polski w Zamościu, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski na torze oraz szosowe Mistrzostwa Polski. Zagraniczne starty planowane są dopiero na wrzesień.
Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.