Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Mazowsze Serce Polski Team rozpoczyna  ściganie w Wenecji

Mazowsze Serce Polski Team rozpoczyna ściganie w Wenecji

Mimo coraz mniejszej liczby startów w naszej części Europy, drużyna Mazowsze Serce Polski Team szuka kolejnych dni wyścigowych, a co za tym idzie - punktów do rankingu Europe Tour. Od...
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Mimo coraz mniejszej liczby startów w naszej części Europy, drużyna Mazowsze Serce Polski Team szuka kolejnych dni wyścigowych, a co za tym idzie – punktów do rankingu Europe Tour. Od czwartku rozpoczną zmagania w Giro della Regione Friulli Venezia Giulia (2.2).
Zmagania we Włoszech rozpoczną się od drużynowej jazdy na czas na dystansie 23 kilometrów. Zespół Mazowsze Serce Polski Team tydzień temu sięgnął po tytuł mistrza Polski w tej specjalności. Drugi odcinek z Variano do San Marco liczy 165 kilometrów i zapowiada się na pole do popisu dla sprinterów.
Za „królewski” uważany jest odcinek trzeci z San Vito al Taglimaneto do Santo Stefano liczący 148 kilometrów. Na trasie znajdują się dwa długie podjazdy, lecz meta usytuowana jest na odcinku płaskim. Wyścig kończy się etapem z Percoto do Martignacco – 175 kilometrów po bardzo zróżnicowanym terenie.
„Jak na jedną z najlepszych ekip w Europie przystało – walczymy do samego końca. Efektem tego jest zaproszenie przez organizatora wyścigu Giro delle Regionii Friuli (2.2), który się składa z czterech etapów. Ścigamy się od czwartku do niedzieli. Wyścig będzie się rozgrywał w pofałdowanym terenie w okolicach Wenecji. Cieszę się bardzo, że możemy przedłużyć sezon w cieplejszym klimacie. Nasz drugi skład będzie brał udział w dwóch klasykach wyszehradzkich w Czechach i na Słowacji. Do Włoch jedziemy po zwycięstwo, a co z tego wyjdzie to się okaże” – komentował dyrektor drużyny, Dariusz Banaszek.
Drużyna Mazowsze Serce Polski Team wysyła na ten wyścig sześciu kolarzy – Alana Banaszka, Pawła Bernasa, Karola Domagalskiego, Norberta Banaszka oraz Adriana Kurka.
Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.