Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Mediterranean Epic 2020: 7. miejsce Krzysztofa Łukasika

Krzysztof Łukasik (JBG-2 CryoSpace) zajął 7. miejsce w etapówce Mediterranean Epic 2020. Wyścig padł łupem David Valero Serrano.

Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Wyścig rozgrywany w Hiszpanii miał najwyższa możliwą kategorią UCI czyli S1. Kolarze mieli do pokonania 252 km górskich tras i 5 600 m przewyższenia, podzielonych na cztery odcinki. Polskę reprezentowała ekipa JBG-2 CryoSpace w składzie: Wojciech Halejak, Krzysztof Łukasik, Mariusz Kozak oraz Jakub Zamroźniak.

Pierwszy etap wygrał Simon Vitzthum przed Davidem Valero Serrano i Victorem Koretzkym. Krzysztof Łukasik zajął 15. miejsce ze stratą 1 minuty i 2 sekund. Następnego dnia „na solo” wygrał Serrano, a Łukasik zajął 7. lokatę tracąc niespełna 3 minuty do zwycięzcy. Trzeciego dnia na metę wpadła 11-osobwa grupka zawodników, z której najlepszy ponownie okazał się Vitzhum, a na 6. pozycji rywalizację ukończył Łukasik. Ostatni etap niespodziewanie wygrał Ivan Diaz Buj, a Łukasik zameldował się na 15. miejscu.

Dzięki równej jeździe Krzysztof Łukasik uplasował się na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej. Na 21. pozycji rywalizację skończył Jakub Zamroźniak, 33. był Wojciech Halejak, a 37. Mariusz Kozak.