Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Międzynarodowe Kryterium o Nagrodę Gruczna – relacja z zawodów

Międzynarodowe Kryterium o Nagrodę Gruczna – relacja z zawodów

Tym razem weekendowe ściganie na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego przeniosło się do Gruczna. Sobota była dniem w którym rozegrano Międzynarodowe Kryterium o Nagrodę Gruczna. Zmagania toczyły się przy bardzo wysokiej temperaturze.
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Tym razem weekendowe ściganie na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego przeniosło się do Gruczna. Sobota była dniem w którym rozegrano Międzynarodowe Kryterium o Nagrodę Gruczna. Zmagania toczyły się przy bardzo wysokiej temperaturze.
Elita kobiet miała do pokonania 33 kilometry, a najlepiej z przygotowaną trasą poradziła sobie Monika Brzeźna (MAT ATOM Deweloper Wrocław). To dla niej kolejny sukces, ponieważ dzień wcześniej mogła świętować zwycięstwo na trasie Memoriału Szymona Wołocha w Grudziądzu. Drugie miejsce zajęła w Grucznie reprezentantka TKK Pacific-Nestle Cycling Team Karolina Karasiewicz. Trzecia była jej koleżanka z zespołu Karolina Kumięga.
Wśród juniorek wygrała Wiktoria Milda (ALKS Stal Grudziądz Big Star Huge), która wyprzedziła Nikolę Wielowską (KK Ziemia Darłowska) i Tamarę Szalińską (UKS FTP Jedynka Kórnik). Rywalizację juniorów rozstrzygnął na swoje konto Kieron Steinmann (Niemcy – RSC Cottbus). Drugi był Yannik Niebergall (Niemcy – RSC Turbine Erfurt), a trzeci Przemysław Deręgowski (ALKS Stal Grudziądz Ocetix Iglotex).
Najlepszym juniorem młodszym był Łukasz Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek). Drugi był Jacob Oppitz (Niemcy – Team Brandenburg), a trzeci Richard Leu (Niemcy – Team Brandenburg). Wśród juniorek młodszych wygrała Tilla Geisler (Niemcy – Team Brandenburg). Pozostałe miejsca na podium zajęły reprezentantki ALKS Stal Grudziądz Big Star Huge – Kaja Bonas i Maja Tracka.
W kategorii młodzików wygrał Franciszek Cierpikowski (UKS FTP Jedynka Kórnik) przed Karolem Grządzielem (UKS Maszewo) i Tomaszem Recą (MLKS Baszta Bytów). Wśród młodziczek wygrała Oliwia Kępczyńska (ALKS Stal Grudziądz SK OSiR Golub-Dobrzyń) przed Weroniką Rybarczyk (KK Ziemia Darłowska) i Kingą Tyszkiewicz (MKS Środa Wielkopolska).
Fot.: Prywatne archiwum Mai Trackiej
W rywalizacji żaków wygrał Konrad Ostrowski (UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo) przed Bartoszem Zelcerem (LUKS „Dwójka” Stryków/Danielo Sportswear) i Bartoszem Juszczakiem (UKS Koźminianka Koźminek). Najlepszą żakinią była Małgorzata Pyszora (ALKS Stal Grudziądz UKS „Orion”) przed Mają Tułacz (UKS Koźminianka Koźminek) i Sarą Marcinkowską (UKS Cykliści Rypin).
Z bardzo dobrej strony w Grucznie pokazała się Maja Tracka, która przygotowuje się już do torowych mistrzostw Polski w Kaliszu. – Za mną dwa kryteria. Pierwszego dnia miałyśmy do pokonania 10 rund po 1,4 km. Nie było łatwo, noga nie szła, próbowałam finiszować i gonić uciekającą Niemkę, ale ostatecznie udało się wywalczyć 5. miejsce. W Grucznie miałyśmy do przejechania 15 rund (około 16 km). Udało mi się odjechać od razu po pierwszej rundzie, ale w końcu dogoniła mnie 7-osobowa grupka po czym znowu poszedł atak koleżanki klubowej Kai Bonas oraz Niemki i tak już zostało do końca. Ostatecznie zmagania kończę na 3. miejscu. Upalna pogoda wcale nam nie pomagała ale walczymy dalej. Już od wtorku torowe mistrzostwa Polski w Kaliszu – mówi Tracka.
Fot.: Prywatne archiwum Mai Trackiej
Komentarza udzieliła nam również druga w rywalizacji juniorek młodszych Kaja Bonas. – Przed startem czułam się trochę źle, może to z powodu wcześniejszych zawodów w których brałam udział, gdzie nie czułam się za dobrze. Może to też przez tę pogodę, która na pewno nie pomagała na wymagającej i technicznej trasie. Bardzo się cieszę, że w odpowiednim momencie podjęłam decyzję, aby zaatakować i udało mi się uciec z równie mocną dziewczyną, która przyjechała z Niemiec. Podsumowując, jestem zadowolona z tego startu i uważam ten wyścig za bardzo dobre przygotowanie do mistrzostw Polski na torze, które już we wtorek – powiedziała Bonas.
Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.