Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Miękinia odpaliła Bike Maraton 2023

Stało się – inauguracja Bike Maratonu 2023 za nami! Prawie 1300 osób ukończyło sobotnie zawody w Miękini, ścigając się na trzech dystansach i rozpoczynając tym samym Kolarski Weekend w Miękini. Dzień po Bike Maratonie odbył się bowiem jeszcze wyścig Szosowy Klasyk, który był drugą edycją szosowego cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk. Razem z kolarzami szosowymi oraz dziećmi rywalizującymi w PKU Ubezpieczenia Junior Race wystartowało w ciągu dwóch dni prawie 2000 uczestników!

Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

O godz. 11:00 pierwszy raz w sezonie rozległ się startowy wystrzał i pierwsza grupa zawodników pomknęła na trasę. Najdłuższy dystans (MEGA, 58 km) najszybciej pokonał Mariusz Kozak (7R Rowmix Team PB 72D), który wygrał też klasyfikację PRO BM. Drugi czas na mecie zanotował Szymon Stawowy (CST Orbea MTB Team), a trzeci Andrzej Jarosz (7R Rowmix Team PB 72D).

Aleksandra Andrzejewska (CST Orbea MTB Team) wygrała wśród kobiet, wyprzedzając Michalinę Ziółkowską (VeloBank HBA Team) i Annę Urban (BMC Polska).

Na dystansie CLASSIC (35 km) najlepszy wynik zanotował Michał Decewicz (Phoenix GVT Team), finiszując przed Szczepanem Paszkiem (Fitwheels/ Bikestacja). Trzeci był Zbigniew Kowalewski (Elmar Team). W klasyfikacji open kobiet pierwsze miejsce zajęła Martyna Wiśniewska (Zarębski Team), druga była Karolina Fiołek (Ski&Bike House Team), a trzecia Magdalena Góra (Nextie Bike Team).

Zestaw tegorocznych dystansów uzupełnia jeszcze FUN, który w Miękini miał 21 km. Od tego sezonu do klasyfikacji młodzieżowych organizatorzy dodali również resztę seniorskich kategorii, czyniąc z tego dystansu wyścig dostępny dla wszystkich. rzypomnieć kto był najszybszy również na tym dystansie: pierwszy na mecie pojawił się Rafał Iwan (Fitwheels/ Bikestacja), wygrywając oczywiście kategorię M4, a jeśli chodzi o panie, pierwszą zawodniczką na mecie była Natalia Frączek (Quest Racing Road), która zajęła pierwsze miejsce w kategorii K3. Pełne wyniki sobotniego Bike Maratonu: https://bikemaraton.com.pl/miekinia/wyniki/

W klasyfikacji e-bike na dystansieNie ma tu jednak klasyfikacji open – walczymy jedynie w swoich kategoriach wiekowych. Warto jednak p MEGA pierwszy był Kamil Igras (Ecobike Racing Team), drugi Daniel Broniszewski (Ecobike Racing Team), a trzeci Marek Chudy (Ironkruq). W klasyfikacji drużynowej młodzieżowej pierwsze miejsce wywalczyli młodzi zawodnicy WKK Wieruszów Wiśniewski MTB Team. Klasyfikację open i sportową wygrał team CST Orbea MTB, w drużynowej kategorii muszkieterów pierwsze miejsce zajął team Kondycja.net. Najlepszą kolarską rodziną została familia państwa Hanczelów.

Kolejna odsłona tegorocznego Bike Maratonu już 6 maja w Polanicy-Zdroju. Potem w kalendarzu czeka Jelenia Góra. Czas zatem na góry! Humory po pierwszej edycji cyklu są doskonałe – zwłaszcza, że wszystko odbyło się przy wiosennej aurze, było ciepło i słonecznie – w sam raz na uroczystą inaugurację! Zmaganiom w ramach Bike Maratonu towarzyszyły wyścigi dla dzieci, czyli PKO Ubezpieczenia Junior Race, był duża strefa expo, rozbudowana oferta gastronomiczna i sporo atrakcji. Warto było spędzić tę sobotę w Miękini i warto było również zajrzeć tam w niedzielę. Można było wystartować w Szosowym Klasyku lub kibicować kolarzom na trasie.