Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

MINI Sikora Enduro MTB Series – weekend dla całej rodziny

MINI Sikora Enduro MTB Series – weekend dla całej rodziny

Organizator pierwszej edycji Enduro MTB Series poza sobotnim ściganiem na naturalnych, trzymających w napięciu szlakach, przygotował też mnóstwo atrakcji dla rodzin, m.in. niedzielny mini-wyścig dla dzieci, testy samochodów MINI, wycieczki...
Tekst przeczytasz w ok. 6 minut.

Udostępnij artykuł

Organizator pierwszej edycji Enduro MTB Series poza sobotnim ściganiem na naturalnych, trzymających w napięciu szlakach, przygotował też mnóstwo atrakcji dla rodzin, m.in. niedzielny mini-wyścig dla dzieci, testy samochodów MINI, wycieczki rowerowe z przewodnikiem czy szkolenie techniki jazdy. Oto wszystko, co czeka nas w weekend 26-27 czerwca w Świeradowie-Zdroju.

Zapraszamy do Świeradowa już w piątek!

Głód ścigania jest w tym sezonie silny – kiedy piszemy te słowa, na liście startowej jest już ponad 300 nazwisk i zostały już ostatnie wolne miejsca. Wciąż jest cień szansy, że pojawi się dodatkowa, niewielka pula – warto śledzić strony Enduro MTB Series na Facebooku i Instagramie. To jasny sygnał, że imprezy sportowe odradzają się po covidowych blokadach, co napędza branżę hotelarska i turystyczną. Organizacja tej imprezy przyciągnie na 3 dni do Świeradowa-Zdroju w sumie blisko 500 osób z całej Polski.
Ze względu na tak dużą frekwencję, zachęcamy do odebrania pakietu startowego już w piątek (25 czerwca) wieczorem. Biuro zawodów w Zespole Szkół przy ul. M.C. Skłodowskiej 2 będzie czynne w godzinach 17:00-22:00. A pakiety startowe będą – jak przystało na cykl Enduro MTB Series – na wypasie! Napój i batonik Nutrend, smar eLube, impregnat Nikwax, „Mieszanka Studencka” KRESTO, oraz… niespodzianka od MINI Sikora i organizatorów.

Sobota 26 czerwca, czyli zawody enduro

Wasz głód zaspokoją odcinki specjalne łączące stare ścieżki z nowymi, niezwykle zróżnicowanymi sekcjami, które udało się przygotować dzięki współpracy z Miastem Świeradów-Zdrój i Nadleśnictwem Świeradów. Lokalny rider, Maciej Bała zadbał o to, żeby każdy znalazł tu coś dla siebie: twarde, górskie sekcje, miękką ściółkę, korzenie i garść sztucznych elementów. Swój wkład w ostateczny wygląd odcinków miał też Mateusz Baliński, zawodnik Whyte Racing. Sporą dawkę endorfin po każdym z odcinków zagwarantuje też ich doskonałe przygotowanie, dzięki wykorzystaniu narzędzi akumulatorowych Makita.
Spod Uzdrowiska Świeradów (róg ul. Zdrojowej i Parkowej), najpierw na trasę ruszą grupy Pro, a następnie Hobby. Z uwagi na wciąż obowiązujące obostrzenia dotyczące imprez amatorskich, organizatorzy zmieniają nieco poranną procedurę startową. „Odprawa techniczna będzie prawdopodobnie udostępniona w naszych mediach w formie krótkiego filmu, aby zawodnicy nie musieli wszyscy na raz pojawiać się rano na starcie. Wcześniej podamy także harmonogram godzinowy startów poszczególnych grup. Dzięki temu będziemy przestrzegać aktualnych obostrzeń, a osoby z dalszych grup startowych, zamiast czekać długo na swój start, po prostu pojawią się o wyznaczonej godzinie” – mówi Grzegorz Miedziński, organizator zawodów. Przed startem każdy z zawodników będzie musiał podpisać listę startową, po czym otrzyma mapę, harmonogram startowy oraz zostanie aktywowany jego chip pomiaru czasu. Warto o tym pamiętać, bo bez tego start w zawodach nie będzie możliwy.
Po drugim odcinku specjalnym na zawodników będzie czekać bufet regeneracyjny zaopatrzony przez firmę Nutrend, oraz strefa techniczna, w której w drobnych naprawach pomoże Bike Garden Service.
Z kolei po trzecim odcinku, czyli Varta Power Challenge, swoją rywalizację zakończą grupy Hobby (przypominamy o konieczności zwrotu chipa do pomiaru czasu tuż za metą!), zaś śmiałkowie z grup Pro ruszą na ostatni, czwarty odcinek specjalny. Po zawodach, w miejscu bufetu będzie czekał posiłek regeneracyjny (wydawany jak zawsze po okazaniu numeru startowego).
Po krótkim odpoczynku zapraszamy do Hotelu Cottonina (ul. Sanatoryjna 7), gdzie odbędzie się dekoracja zwycięzców i losowanie wartościowych nagród, m.in. kasków TSG, smartfonów HAMMER Explorer, udziału w MINI Track Days na torze wyścigowym czy vouchery ufundowane przez Elemenets Hotel budująca apartamenty inwestycyjne w Świeradowie Zdrój. Czas oczekiwania na dekorację może się wydłużyć ze względu na liczbę uczestników i mnogość klasyfikacji, dlatego zachęcamy do spędzenia go przy ognisku, przy posiłku mięsnym lub wege (znów przyda się numer startowy!). Warto zaznaczyć, że w klasyfikacji Elektryk, czyli dla osób które startować będą na rowerach ze wspomaganiem (tzw. E-bike) zapisanych jest blisko 40 osób! To pokazuje niezwykle dynamiczny wzrost elektromobilności rowerowej w Polsce, także w ramach enduro racingu.

Niedziela 27 czerwca, czyli mini-wyścig dla dzieci, testy samochodów MINI oraz wycieczki i szkolenia rowerowe

Emocje po rywalizacji dorosłych podtrzymają zawody dla najmłodszych: Cottonina Kids Race. Krótka i bardzo prosta runda przeznaczona dla dzieci w wieku do lat 6 wyznaczona będzie na terenie Hotelu Cottonina. Darmowy udział i nagrody dla wszystkich uczestników i uczestniczek powinny być wystarczającym argumentem do pojawienia się w Świeradowie całą rodziną. Dodatkową zachętą może być możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji żywieniowych i analizy składu ciała.
Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będzie też możliwość zapoznania się z ofertą samochodów MINI. Wśród modeli, które zaprezentuje dealer MINI Sikora, znajdą się m.in.: MINI Cabrio w wersji John Cooper Works (230 KM), MINI Countryman Cooper S ALL4 (178 KM) czy MINI Cooper SE Electric (184 KM). Pojawi się także Demo Car Makity, w którym będziemy mieli okazję sprawdzić wiele urządzeń i zapytać o niemal każdy szczegół dotyczący budowy i funkcjonowania produktów Makita.
Ale to nie koniec atrakcji! Dla chętnych przygotowaliśmy też dwa warianty wycieczek rowerowych z miejscowymi riderami: Rodzinny (dla początkujących) i Odkrywca (dla osób jeżdżących po górach). Potrzebny będzie własny, sprawny rower oraz kask (zalecamy też ochraniacze na kolana i łokcie). Zbiórka w Hotelu Cottonina o godzinie 10:00.
Również dla rowerzystów mamy propozycję szkolenia techniki jazdy z Mateuszem Balińskim. Zawodnik Whyte Racing zabierze chętnych na jeden z odcinków specjalnych zawodów, na wspólną analizę linii przejazdu i praktyczne szlifowanie terenowego skilla. Szkolenie jest płatne, a liczba miejsc ograniczona – zapisać się można na mt.balinski@gmail.com.
Harmonogram:
25 czerwca 2021 – piątek
17:00-22:00 – odbiór pakietów startowych – Zespół Szkół (ul. M.C. Skłodowskiej 2)
26 czerwca 2021 – sobota
7:30-9:00 – odbiór pakietów startowych – Zespół Szkół (ul. M.C. Skłodowskiej 2)
9:30 – start grupy Pro1 – Dom Zdrojowy (taras od strony Parku)
9:40 – start grupy Pro2
(kolejne grupy startują co 10 minut; należy być na miejscu minimum 15 minut przed swoim startem)
12:10 – start ostatniej grupy z miasteczka zawodów
18:00 – rozpoczęcie ogniska – Hotel Cottonina (ul. Sanatoryjna 7)
ok. 19:00 – dekoracja zwycięzców i losowanie nagród – Hotel Cottonina
27 czerwca 2021 – niedziela
9:00 – wycieczka nordic walking lub spacer shinrin yoku
10:00 – wycieczka MTB z lokalnymi przewodnikami
10:00-11:30 – zapisy na mini-wyścig rowerowy dla dzieci
12:00 – start mini-wyścigu dla dzieci
10:00-14:00 – prezentacja samochodów MINI
Całość programu na terenie Hotelu Cottonina.
Harmonogram może ulec zmianie.
Szczegółowy harmonogram godzinowy znajdziesz na:
http://enduromtbseries.pl/pl/kalendarz/swieradow-zdroj
Informacje organizacyjne przydatne przed startem tutaj:
http://enduromtbseries.pl/pl/informacje/jak-wygladaja-zawody
…a najnowsze wieści od organizatora, oczywiście na Facebooku:
https://www.facebook.com/EnduroMTBseries
Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.