Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2020 – dzień 3

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2020 – dzień 3

W niedzielę na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie nie zabrakło gorącego dopingu dla zawodników walczących o „koszulki z orłem”. Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) zdobyła swój 14. złoty medal w Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim. Tytułu Mistrza nie udało się obronić jej koledze z drużyny – Bartłomiejowi Wawakowi. Najlepszy w elicie mężczyzn był Krzysztof Łukasik reprezentujący JGB-2 Cryospace.

Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

W niedzielę na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie nie zabrakło gorącego dopingu dla zawodników walczących o „koszulki z orłem”. Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) zdobyła swój 14. złoty medal w Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim. Tytułu Mistrza nie udało się obronić jej koledze z drużyny – Bartłomiejowi Wawakowi. Najlepszy w elicie mężczyzn był Krzysztof Łukasik reprezentujący JGB-2 Cryospace.
Niedzielna walka o tytuły mistrzowskie rozegrała się w pełnym słońcu. Na Górze Czterech Wiatrów jako pierwsi na starcie ustawili się zawodnicy z kategorii Masters I, Cyklosport Kobiety/Cyklosport Mężczyźni.
Piotr Sułek został Mistrzem Polski w kategorii Masters I. Zawodnik reprezentujący Szkołę Mistrzostwa Sportowego Świdnica nie dał szans konkurentom, wjeżdżając na metę z ponad 2-minutową przewagą. Srebro wywalczył rodzimy zawodnik – Paweł Baranek z MSR Mrągowo. Michał Glanz (Świat Rowerów Team) zajął pierwsze miejsce miejsce w kategorii Cyklosport, a tytuł Mistrzyni Polski Cyklosport zdobyła Adrianna Broda z MTB Pressing Team Bike.
Następnie o koszulki „z orłem na piersi” walczyły Juniorki, których finisz okazał się najbardziej emocjonujący. Po ponad godzinnej walce na trasie linie mety jako pierwsza przekroczyła Patrycja Zawierta z WKK Wieruszów/PFLEIDERER. Matylda Szczecińska z jedynie sekundową stratą zakończyła rywalizację juniorek z srebrnym medalem, a na trzecim miejscu na podium uplasowała się Julia Zięba (LKK LUKS Sławno).
Tuż po Juniorkach na trasę wyruszyli Juniorzy. Najszybszy okazał się Krzysztof Klimek. Zawodnik Volkswagen Samochody Dostawcze Team nie dał szans konkurentom, kończąc wyścig z ponad 3,5 minutową przewagą. Walkę o drugie miejsce na podium stoczyli zawodnicy Warszawskiego Klubu Kolarskiego – Michał Pomorski i Miłosz Ośko. Zwycięstwo w pojedynku odniósł Michał Pomorski, a Miłosz Ośko powtórzył wyczyn z ubiegłego roku, zdobywając brązowy medal.
Po południu strzały startera rozpoczęły rywalizację w kategorii Open Kobiet. Na starcie ustawiło się siedemnaście zawodniczek, w tym złota Maja Włoszczowska, a miasteczko, jak i punkty widokowe na trasie zapełniły się kibicami. Zawodniczka Kross Racing Team obroniła tytuł Mistrzyni Polski, tym samym po raz czternasty w karierze ubrała „koszulkę z orłem”. Na mecie pojawiła się z ponad minutową przewagą niż druga w rywalizacji elity Aleksandra Podgórska z Volkswagen Samochody Dostawcze Team. Zaciętą rywalizację o trzecie miejsce na podium rozegrały Katarzyna Solus-Miśkowicz (KSM TREK RACING TEAM) i Garbiela Wojtyła (UKS SOKÓŁ SUPERIOR ZATOR). Tytuł II-vice Mistrzyni Polski 2020 wywalczyła Katarzyna Solus-Miśkowicz, kończąc wyścig z ponad minutową przewagą.
Najlepiej w kategorii U23 pojechała Klaudia Czabok z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, która w elicie uplasowała się na siódmej pozycji. Wśród Orliczek druga była Antonina Białek (WKK), a trzecia na mecie pojawiła się Kinga Kalembkiewicz (KLKS „AZALIA” BRZÓZA KRÓLEWSKA).
Jako ostatni na starcie ustawili się kolarze z Elity Mężczyzn i U23. Kibice ze szczególną uwagą wypatrywali zawodnika z numerem drugim – broniącego tytułu Mistrza Polski Bartłomieja Wawaka. Pierwsze okrążenie zdominowała czwórka zawodników – Wawak, Helta, Łukasik i Topór. W połowie wyścigu Krzysztof Łukasik (JBG-@ Cryospace) zaczął powiększać swoją przewagę nad rywalami i na metę wjechał z 45 sekundową przewagą nad ubiegłorocznym Mistrzem Polski. Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) tegoroczne Mistrzostwa zakończył z srebrnym medalem na szyi, a jako ostatni na podium stanął Filip Helta (Volkswagen Samochody Dostawcze Team).
W kategorii U23 zwyciężył Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Dostawcze Team), dla którego był to debiut w Orlikach. Piotr pojechał kapitalnie, na metę wyjeżdżając z ponad 3 minutową przewagą nad kolegą drużyny Stanisławem Nowakiem i prawie sześciominutową nad Karolem Ostaszewskim (Warszawski Klub Kolarski).
Trzy dni emocjonujących zmagań w Mrągowie za nami. Organizacja Mistrzostw Polski w Mrągowie nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie finansowe, którego udzieliła Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie. Już po raz trzeci to właśnie Mlekpol został sponsorem strategicznym jednego z najważniejszych wydarzeń MTB w Polsce.
Organizatorzy przypominają, że przed nami jeszcze zmagania na najpiękniejszych trasach kolarstwa górskiego w tej części Polski w ramach cyklu Milko Mazury MTB.
Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie Mistrzostw:https://mistrzostwapolskimtbxco-mlekpol.pl/
Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.