Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Mocny Paluta i samotna Andrzejewska. Ultra Bike Maraton w Bielawie

Mocny Paluta i samotna Andrzejewska. Ultra Bike Maraton w Bielawie

95 kilometrów dystansu GIGA w Bielawie najszybciej pokonał Michał Paluta (JBG2 Cryospace) i razem z drugim na mecie Karolem Rożkiem (7r Rowmix Team Pb 72d) zrobił to w czasie poniżej...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

95 kilometrów dystansu GIGA w Bielawie najszybciej pokonał Michał Paluta (JBG2 Cryospace) i razem z drugim na mecie Karolem Rożkiem (7r Rowmix Team Pb 72d) zrobił to w czasie poniżej pięciu godzin. Tej bariery nie złamał już trzeci w klasyfikacji PRO BM Wojciech Halejak (RK Exclusive Doors MTB Team).

Pierwsza dziesiątka to mocny skład doświadczonych długodystansowych wyjadaczy, a znakomite jedenaste miejsce open zajęła pierwsza (i jedyna) kobieta, która zadecydowała się na podjęcie wyzwania rzuconego przez sobotnią trasę. Aleksandra Andrzejewska (CST Accent MYB Team) pokonała dystans 95 km w czasie 5:43:27 i konkurentek, niestety, nie miała.

Bartosz Janowski (SUP Lifting MTB Team Bugla Bike Service) ponownie mocno zaznaczył swój powrót na trasy Bike Maratonu, wygrywając na dystansie MEGA. Drugi był Jakub Rawicki (Wytrzymali.coach), a trzeci Piotr Berdzik (Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team).

Klasyfikację open kobiet wygrała Elwira Kuziel, wyprzedzając Alicję Marciniec (Verge Sport) i Magdalenę Wojtyłę (Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team).

Ksawier Garnek wygrał na dystansie CLASSIC, o włos wyprzedzając Jana Ambrożkiewicza. Trzeci był Beniamin Dąbrowski (RK Exclusive Doors MTB Team).

Milena Drelak (RK Exclusive Doors MTB Team) pierwsza wśród kobiet, druga jest jej klubowa koleżanka Katarzyna Praszczałek, a trzecia Martyna Wiśniewska (Zarębski Team).

Dzięki tym rezultatom klasyfikację drużynową młodzieżową wygrywa RK Exlusive Doors MTB Team, plasując się przed UKKS – em Oriens Chojnów i teamem Mitutoyo AZS Wratislavia.

Na dystansie FUN pierwszy na mecie zameldował się Konrad Staniak (UKS Kusy Bardo), a Marysia Ambrożkiewicz (Pho3nix Cycling Team) była najszybsza wśród dziewcząt, przyjeżdżając na metę na czwartej pozycji open!

Najkrótszy dystans Bike Maratonu w Bielawie gościnnie i treningowo pokonała też świeżo upieczona medalistka Mistrzostw Europy XCO Natalia Grzegorzewska.

Klasyfikację drużynową open wygrali w sobotę zawodnicy STS Extreme Strzelin Grom Bike Team, a sportową Romet Factory Team. W klasyfikacji muszkieterów zwycięstwo dla teamu Kondycja.net.

Najlepszą kolarską rodziną Bike Maratonu w Bielawie został team państwa Marcińców.

Komplet wyników Ultra Bike Maratonu w Bielawie: https://bikemaraton.com.pl/bielawa/wyniki/

Teraz przed nami dwa tygodnie przerwy i na półmetku wakacji spotykamy się w Obiszowie. Potem Kowary i wrześniowe Mistrzostwa Polski XCM PZKol w Bardzie Śląskim. Dalej czekają jeszcze Świeradów – Zdrój i finał cyklu w Sobótce.

https://bikemaraton.com.pl/

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.