Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Murcja: Drugie miejsce Josefa Černego!

Reprezentujący polską ekipę CCC Team, reprezentant Czech, Josef Černý wywalczył 2. miejsce w klasyfikacji końcowej wyścigu Vuelta Ciclista a la Region de Murcia. Czeski kolarz na drugim (i zarazem ostatnim) odcinku uplasował się na 3. pozycji.

Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

W sobotę kolarze ścigali się z Santomery do Murcji, pokonując blisko 180 kilometrów. Najlepszy na trasie okazał się Luis Leon Sanchez (Astana Pro Team), za nim zameldował się jego kolega z drużyny Omar Fraile, natomiast Černý stracił do zwycięzcy 7 sekund. Na 9. miejscu przyjechał inny kolarz ekipy CCC Team – Matteo Trentin.

W klasyfikacji generalnej po końcowe zwycięstwo sięgnął Xandro Meurisse (Circus-Wanty Gobert). Černý stracił do niego 11 sekund, a trzecie miejsce zajął Lenard Kamna (Bora-hansgrohe). Dla Černego to jeden z najlepszych wyników w karierze. Czeski kolarz w 2017 roku wygrał wyścig Czech Cycling Tour, zdobywając po drodze jeden etap.