Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Na półmetku wakacji cykl Milko Mazury MTB zagości w malowniczym Pasymiu

Na półmetku wakacji cykl Milko Mazury MTB zagości w malowniczym Pasymiu

Słońce, długie dni i ciepłe wieczory. Warto poczuć wakacyjny klimat w tak malowniczym miejscu jakim jest Pasym. Tam w ostatnią niedzielę lipca rozegrany zostanie 5 etap cyklu Milko Mazury MTB....
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Słońce, długie dni i ciepłe wieczory. Warto poczuć wakacyjny klimat w tak malowniczym miejscu jakim jest Pasym. Tam w ostatnią niedzielę lipca rozegrany zostanie 5 etap cyklu Milko Mazury MTB. W sobotę organizatorzy zapraszają na Rajd Rowerowy po części trasy wyścigu i Rowerową Paradę Świetlną.

Być może wielu z Was będzie w tej miejscowości po raz pierwszy, ale jej urok spowoduje, że z pewnością niejeden będzie chciał zostać tu powrócić. Będzie to też okazja dla uczestników mazurskiego cyklu na zdobycie cennych punktów do Klasyfikacji Generalnej.

Miasteczko Sportowe stanie w samym centrum odrestaurowanego Rynku Głównego. Trasy wszystkich wyścigów przebiegać będą wzdłuż stromych brzegów jeziora Kalwa. Zawodnicy, biorący udział w zmaganiach kolarskich, będą mieli do wyboru aż 6 kategorii. W zależności od umiejętności: PRO i Gravel Race to 3 rundy, w sumie 90 km, EXPERT i ELECTOFUN BOSCH E-BIKE RACE: to 2 rundy i 60 km, Hobby to 1 runda i konieczność przejechania na rowerze 30 km oraz FUN o długości 15,5 km.

Przypominamy, że dla zawodników Gravel Race obowiązują nowe, testowe zasady liczenia punktów. Wygra zawodnik z największą liczbą uzbieranych punktów podczas 4 rozegranych wyścigów w Pieckach, Mikołajkach, Pasymiu oraz Rynie.

Na dzieci i młodzież czekać będą wyścigi w ramach Łaciate Junior Strider Racing i Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich. Bezpłatne wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych.

W sobotę mieszkańców i odwiedzających Gminę turystów organizatorzy zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy, poprowadzony po części trasy wyścigu ,,Cztery Wieże nad Kalwą” . Start o godz. 17.00 na rynku głównym. Rajd poprowadzi Arkadiusz Cała, organizator cyklu Milko Mazury MTB oraz Cezary Łachmański, Burmistrz Pasymia. Na zakończenie dnia o godz. 21.00 odbędzie się Rowerowa Parada Świetlna.

  • Imprezy rowerowe to budowanie marki gminy, łączenie turystyki z aktywnym wypoczynkiem oraz promowanie ekologicznych sposobów przemieszczania się – mówi Burmistrz Pasymia. – Zawsze tego typu wydarzenia cieszą się dużą popularnością, zarówno wśród mieszkańców, jak i osób odwiedzających naszą Gminę. Dlatego z chęcią je kontynuujemy – dodaje Cezary Łachmański.

Sam Pasym charakteryzuje się ciszą i spokojem. W tym małym miasteczku położonym pomiędzy Szczytnem i Olsztynem życie mieszkańców jest pozbawione wielkomiejskiego pędu. Nie bez przyczyny należy do sieci Cittàslow.

W Pasymiu na uwagę zasługuje kilka ciekawych zabytków: Ratusz, Kościół Ewangelicko-Augsburski, Zespół młyński, Wieża ciśnień czy stara zabudowa miejska.

To także raj dla wędkarzy. Wokół Pasymia znajduje się kilka jezior między innymi: jezioro Kalwa, Leleskie, Kośno, Malszewskie, Gromskie. Wszystkie te zbiorniki wodne stanowią bardzo dobrą bazę do wypoczynku jak również są idealnym miejscem dla zwolenników wędkarstwa.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: www.mazurymtb.pl

Zapraszamy do rejestracji on-line: https://www.mazurymtb.pl/zawody/rejestracja

Wydarzenie od pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego organizowane jest przez Stowarzyszenie Luz Grupa.

Milko Mazury MTB Etap 5 – Cztery Wieże nad Kalwą organizowany jest przy współpracy z Gminą Pasym.

Sponsorem tytularnym cyklu jest marka Milko.

Sponsor strategicznym Łaciate Junior, Electofun Bosch

Partnerem głównym LOTTO, Quick Quick, Expand

Patronat medialny: Radio Olsztyn, Mazury24.eu, Namtb.pl, Velonews.pl, Rowerowa.pl , GłosMazur24.pl, Mragowo24.info

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.