Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Najnowsze wieści na temat Giro d’Italia 2020

Najnowsze wieści na temat Giro d’Italia 2020

Organizatorzy Giro d'Italia poinformowali, że tegoroczna edycja wyścigu wystartuje najprawdopodobniej na Sycylii. Zmiany spowodowane są odwołaniem trzech węgierskich etapów, co miało związek z pandemią koronawirusa COVID-19.
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Organizatorzy Giro d’Italia poinformowali, że tegoroczna edycja wyścigu wystartuje najprawdopodobniej na Sycylii. Zmiany spowodowane są odwołaniem trzech węgierskich etapów, co miało związek z pandemią koronawirusa COVID-19.
Już jakiś czas temu portal Tuttobiciweb informował, że Giro rozpocznie się na Sycylii, a teraz te informacje znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Serwis Velonews informuje, że w rozmowie z Rai Sport mówił o tym dyrektor wyścigu – Mauro Vegni. Według niego jest to najbardziej logiczne rozwiązanie w zaistniałej sytuacji.
RCS Sport musiało popracować nad tym, aby rozsądnie dodać trzy etapy na trasie tegorocznej edycji włoskiej imprezy. Jeden znajdzie się na Sycylii, drugi najprawdopodobniej w Basilicacie niedaleko Matery, a trzeci będzie będzie odcinkiem górskim (w drugim tygodniu zmagań).
Osoby wchodzące w skład RCS Sport spotkali się z przedstawicielami włoskiego rządu, aby dokładnie omówić przebieg tegorocznego wyścigu. Włochy były bardzo dotknięte powszechnie panującą pandemią koronawirusa, jednak powoli w tym kraju luzuje się dotychczasowe obostrzenia. Uważa się, że zaplanowany na 1 sierpnia wyścig Strade Bianche nie jest w żadnym stopniu zagrożony.
Dobrą wiadomością dla zawodników, jak i kibiców jest to, że Giro d’Italia nie będzie odbywać się „za zamkniętymi drzwiami”. Kibice będą mogli podziwiać swoich ulubionych zawodników przy trasie poszczególnych etapów. Przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy są jednak w dalszym ciągu omawiane.
Tegoroczna edycja Giro d’Italia potrwa od 3 do 25 października, a udział w niej wezmą m.in. kolarze polskiej grupy CCC Team i Rafał Majka (Bora-hansgrohe).
Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.