Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Nie pompujesz – nie jedziesz. Inauguracja w Rybniku.

Nie pompujesz – nie jedziesz. Inauguracja w Rybniku.

W końcu nastąpił długo wyczekiwany start cyklu zawodów Nie Pompujesz – Nie Jedziesz. Zawodnicy z całej Polski rywalizowali o punkty do klasyfikacji generalnej i o awans do Wielkiego Finału. Miejscem...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

W końcu nastąpił długo wyczekiwany start cyklu zawodów Nie Pompujesz – Nie Jedziesz. Zawodnicy z całej Polski rywalizowali o punkty do klasyfikacji generalnej i o awans do Wielkiego Finału. Miejscem zawodów był ziemnym pumptracku w znanym wszystkim rowerzystom rybnickim parku Wiśniowiec. Pomimo ciężkich warunków atmosferycznych impreza odniosła ogromny sukces frekwencyjny, a poziom sportowy można określić „kosmicznym”!

Rywalizacja odbywała się w bardzo ciężkich warunkach, co chwilę słoneczną pogodę przerywały mocne opady deszczy i gradu co wpływało na tor jak i z pewnością na zawodników. Niektórzy na swój star musieli czekać nawet po kilkanaście minut! Nie przeszkodziło to jednak rajderom w zaciętej rywalizacji w 4 kategoriach: PRO, KOBIETY, AMATOR, KIDS. Poziom sportowy był jednak na bardzo wysokim poziomie. Może świadczyć o tym fakt, że aktualny Mistrz Polski w jeździe na pumptracku został sklasyfikowany na 6 miejscu! Bezkonkurencyjny tego dnia w kategorii PRO był Gustaw Dądela z wrocławskiego CST Accent MTB Team, który najpierw w play-offach wyeliminował Dawida Godziek, a następnie w finale pokonał obrońcę tytułu Marcina Rota. Co więcej, zwycięzca pierwszej rundy ustanowił także rekord czasu rybnickiego toru, który od 29.05.2021 wynosi 31.81 sekundy!

Pierwszą rundę zapamiętamy także z niezwykle rzadkiego przypadku, może nawet nigdzie dotąd nie spotykanego. W Kategorii PRO wystartowało dwóch zawodników o tym samym imieniu i nazwisku: Jakub Kantor z klubu E-Rowery.pl Częstochowa i Jakub Kantor z Laguna Cycles Team Ostrava. Nie byłoby może w tym nic ciekawego, gdyby nie fakt że w pierwszym przejeździe uzyskali identyczny wynik przejazdu (34,36 sekundy)! Miała kiedykolwiek miejsce taka sytuacja?

W kategorii KOBIETY rywalizację zdominowała Natalia Niedźwiedź z LKKG Lublin, która wyprzedziła swoje rywalki aż o prawie 2 sekundy! W kategorii AMATOR równych sobie nie miał faworyt zawodów Dominik Kawulak wyprzedając o 0.98 sekundy drugiego Kubę Siwiec!

Niemniej emocji budziły dzieci, które startując w swojej kategorii wykazały się ogromnymi umiejętnościami i ogromną siłą walki. Oczywiście każdy otrzymał pamiątkowy medal – bo wszyscy zawodnicy rywalizujący w KIDS`ach byli zwycięzcami! Możemy być pewni, że za kilka lat z tych młodych zawodników wyrosną znakomicie reprezentanci naszego kraju!

Największym wygranym z pewnością został rybnicki klub GoBike.pro, którego zawodnicy aż czterokrotnie stawali na podium! W pewnym momencie wywiązała się nawet mała walka zespołów LKKG Lublin kontra LKKG Lublin, z której to właśnie rybniczanie wyszli zwycięsko. Rewanż na następnym przystanku?

Druga runda cyklu odbędzie się 26.06.2021 w Polance Wielkiej na asfaltowym pumptracku. Na liście startowej jest już komplet 150-ciu zawodników! Trzecią rundę organizatorzy zaplanowali w Nowym Sączu na początku lipca (zapisy na www.pompuje.pl).

KATEGORIA PRO (zawodnicy uzyskali awans do Wielkiego Finału w Nowej Soli):

1. Gustaw Dądela (CST Accent MTB Team Wrocław)
2. Marcin Rot (Wrocław)
3. Dawid Godziek (Godziek Brothers)

KATEGORIA KOBIETY (zawodniczki uzyskały awans do Wielkiego Finału w Nowej Soli):

1. Natalia Niedźwiedź (LKKG Lublin)
2. Annan Domagała (Sosnowiec)
3. Aleksandra Bryndza. Goczałkowice-Zdrój)

KATEGORIA AMATOR

1. Kawulak Dominik (GoBike.pro Rybnik)
2. Siwiec Kuba (LKKG Lublin)
3. Ceglarek Olivier (Rybnik)

KATEGORIA KIDS

1. Niedziela Szymon (GoBike.pro Rybnik)
2. Koziołek Filip (GoBike.pro Rybnik)
3. Pańczyk Robert (GoBike.pro Rybnik)

Pełne wyniki na stronie www.pompuje.pl

Zdjęcia Adam Glosowic

replique rolex

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.