Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Nikola Bajgerová wygrywa pierwszy etap Sowiogórski Tour

Nikola Bajgerová wygrywa pierwszy etap Sowiogórski Tour

Nikola Bajgerová, zawodniczka Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław, wygrała pierwszy etap Sowiogórski Tour. Ponad 100-kilometrowa trasa przewidziana dla kategorii kobiety open poprowadzona była na liczącej 7,2 km rundzie wokół Roztocznika.
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Nikola Bajgerová, zawodniczka Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław, wygrała pierwszy etap Sowiogórski Tour. Ponad 100-kilometrowa trasa przewidziana dla kategorii kobiety open poprowadzona była na liczącej 7,2 km rundzie wokół Roztocznika.

Podczas pierwszej, deszczowej odsłony trzeciej już edycji Sowiogórski Tour rozegrane zostały wyścigi dla kategorii młodzik, juniorka młodsza, junior, juniorka, kobiety open oraz amator. Mimo niesprzyjającej pogody, w każdej z tych grup od startu zawodniczki i zawodnicy narzucali wysokie tempo.

Interwałowa runda sprawiła, że peleton się rwał i dzielił na mniejsze grupki. Jedynie w juniorkach, które do pokonania miały 65,25 km, finisz rozegrany został ze sporych rozmiarów grupy zasadniczej i zakończył się zwycięstwem Malwiny Mul (KLKS „Azalia” Brzóza Królewska), która ma znakomity sezon. Drugie miejsce wywalczyła Natliia Safroniuk, reprezentantka Ukrainy, a trzecie – Anna Lipieta (MLKS Wieluń). Wśród juniorek młodszych na mecie pierwsza, po pokonaniu 21,75 km, zameldowała się Adrianna Bryk (Kolarski Klub Sportowy Gostyń), druga Zofia Jakubowska (UKS Kolarz Nadarzyn), a trzecia – Paulina Lipieta (MLKS Wieluń).

Zawodniczki kategorii kobiety open, z ubiegłoroczną triumfatorką, Dorotą Przęzak z Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific-Nestlé Fitness, miały do przejechania aż 101 km. Szybko uformowała się najpierw pięcio-, a później 4-osobowa ucieczka, w której do końca jechały Nikola Bajgerová, Agata Flis (niezreszona), Dorota i Alicja Ulatowska (LK UKS Pszczyna). W połowie ostatniej rundy Nikola zaatakowała na podjeździe, decydując się na samotny odjazd. Jej tempa pozostałe zawodniczki z ucieczki nie wytrzymały. Czeszka, od sierpnia reprezentująca barwy Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław, solo wjechała na metę, wypracowując przed jutrzejszym etapem aż 31 sekund przewagi przed Przęzak i trzecią Alicją Ulatowską.

Wśród juniorów, którzy do pokonania mieli taki sam dystans jak zawodniczki elity, najszybszy był Franciszek Kaczorowski (UKS Copernicus Toruń), który na metę wpadł z czasem 2:33,49 (średnia 39,59 km/h). Drugi był jego teamowy kolega Szymon Wiśniewski, a trzeci – Igor Włodarczyk z ALKS Stal Grudziądz Ocetix Iglotex. Juniorzy młodsi rywalizowali na dystansie 72,5 km, którego zwycięzcą okazał się Ksawery Adaszak (Akademia Kolarska Bonecki Team). Drugie miejsce dla Aleksandra Kasprowicza (ALKS Stal Grudziądz), a trzecie dla Mikołaja Langera (Warszawski Klub Kolarski).

Na koniec, na dystansie 36,25 km, rozegrany został wyścig amatorów, wśród których najszybszy okazał się Marcin Małas (AZS Politechnika Gdańska/Oponeo.pl), który na metę wjechał przed Marcinem Fiołką (Fiołka Trans) i Pawłem Pacem (niezrzeszonym).

W niedzielę rano amatorzy i młodzicy oraz juniorka młodsza rywalizować będą, podobnie jak pozostałe kategorie, w 17-kilometrowym wyścigu ze startu wspólnego ze startem w Dzierżoniowie, a metą na Przełęczy Woliborskiej. Dla trzech pierwszych grup zawodników zamknie on zmagania w Sowiogórski Tour. Natomiast zawodniczki i zawodnicy kategorii junior, juniorka i kobiety open zamkną sowiogórską etapówkę jeszcze jedną odsłoną – popołudniową jazdą na czas po uliczkach wokół dzierżoniowskiego rynku.

Wyniki:

https://www.webscorer.com/rewosport

II etap: Dzierżoniów-Przełęcz Woliborska | start wspólny

Niedziela | 14.08.2022 | 17,5 km

start honorowy o godz. 9.45

Junior, start ostry o godz. 10.00

Junior młodszy, start ostry o godz. 10.05

Juniorka, elita kobiet, start ostry o godz. 10.10

Młodzik, juniorka młodsza, start ostry o godz. 10.15

Amator, start ostry o godz. 10.20

III etap: Dzierżoniów-Dzierżoniów | jazda indywidualna na czas

Niedziela | 14.08.2022 | 3,5 km

Junior młodszy, start o godz. 14.30

Junior, start o godz. 15.30

Elita kobiet + juniorka, start o godz. 16.30

Lista startowa:

https://dostartu.pl/sowiogorski-tour-2022-c7803

Profile w mediach społecznościowych:

www.facebook.com/sowa.tour

www.instagram.com/sowa.tour

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.