Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Nowe informacje na temat trasy Giro d’Italia

Nowe informacje na temat trasy Giro d’Italia

Wiele wskazuje na to, że tegoroczna edycja Giro d'Italia zacznie się krótką jazdą indywidualną na czas w miejscowości Palermo. Organizatorzy szukają ciekawych alternatyw dla odwołanych węgierskich etapów.
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Wiele wskazuje na to, że tegoroczna edycja Giro d’Italia zacznie się krótką jazdą indywidualną na czas w miejscowości Palermo. Organizatorzy szukają ciekawych alternatyw dla odwołanych węgierskich etapów.
Nowością będą też odcinki w regionach Basilicata i Abruzji. Na początku dużo mówiło się o tym, że nowe etapy Giro d’Italia zawitają do obszaru, który został najbardziej dotknięty pandemią koronawirusa COVID-19, a więc do Bergamo. Okazało się to jednak zbyt dużym problemem. Organizator Giro d’Italia – RCS Sport chce, aby kluczowe etapu wyścigu odbyły się w weekend, dzięki czemu będzie można zmaksymalizować oglądalność telewizyjną.
Zgodnie z nowym kalendarzem WorldTour wyścig Giro d’Italia odbędzie się w dniach 3-25 października (z polską grupą kolarską CCC Team na starcie). Jak donosi Tuttobiciweb etap otwarcia ma się odbyć w Palermo i będzie to jazda indywidualna na czas (o podobnym kilometrażu do wcześniej planowanej czasówki w Budapeszcie). Etap drugi będzie przebiegać zgodnie z pierwotnie zaplanowanym odcinkiem numer cztery (z Monreale do Agrigento), a trzeci etap zakończy się podjazdem pod Etnę. W początkowej fazie wyścigu pojawią się wspomniane nowe odcinki w regionach Basilicata i Abruzji. W przypadku regionu Basilicata można się spodziewać, że meta będzie umiejscowiona w miejscowości Matera. Etap w Abruzji można byłoby wstawić pomiędzy metą w Vieste (pierwotnie odcinek nr 9) a startem w San Salvo (na oryginalnej trasie etap nr 10).
Na ostateczne decyzje jeszcze chwilę trzeba poczekać, ale wydaje się, że nowa trasa zostanie wkrótce zatwierdzona.
Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.