Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Nowy wyścig ultra – Race Around Poland w 2021 roku

Nowy wyścig ultra – Race Around Poland w 2021 roku

24 lipca 2021 roku z Warszawy wystartuje wyścig ultra Race Around Poland. Trasa wyścigu będzie biegła wzdłuż granic naszego kraju i jednocześnie będzie mistrzostwami Polski w ultrakolarstwie.
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

24 lipca 2021 roku z Warszawy wystartuje wyścig ultra Race Around Poland. Trasa wyścigu będzie biegła wzdłuż granic naszego kraju i jednocześnie będzie mistrzostwami Polski w ultrakolarstwie.

Logo Race Around Poland

Wyścig jest odpowiedzą na rosnące zainteresowanie ultrakolarstwem w Polsce. Do dyspozycji uczestników będzie 5 kategorii (solo i w drużynie). Dystans liczy 3554 kilometry, a przewyższenie wynosi 33,111 km.

Sercem Polski jest Warszawa, więc nie mogliśmy nigdzie indziej umiejscowić startu i mety Race Around Poland, jak właśnie w stolicy. To z myślą o wygodzie Waszej i Waszych kibiców.

Ostry start wyścigu będzie usytuowany zaraz za miastem, czyli w Obórkach, a pierwsze kilometry trasy będą wiodły dobrze znanym kolarzom spokojnym asfaltem przez Gassy w kierunku Góry Kalwarii.

Następnie pokonujemy Wisłę i przez Parczew docieramy do granicy z Białorusią we Włodawie. Dalej lecimy wzdłuż granicy ukraińskiej i w Hrubieszowie (330 km) osiągamy pierwszy punkt kontrolny. Za Przemyślem mamy solidny podjazd – pod Arłamów, aby po 600 km wylądować w sercu Bieszczad, czyli Ustrzykach Górnych. Kolejne punkty kontrolne są co około 300 km.

Za Bieszczadami i Beskidami czekają na Was Tatry z najwyższymi wzniesieniami. Widoki zapierają dech w piersiach! Punkt kontrolny w Białce Tatrzańskiej (940 km). To te same tereny, na których rozgrywany jest Tour de Pologne.

Na 1270 km mamy Istebną i okolice trójstyku granic, czyli witamy się ze Słowakami i Czechami. Tam podjedziemy pod Zameczek Prezydencki w Wiśle.

W Kotlinie Kłodzkiej zaczniemy od miasta zwanego polskim Carcassone z powodu uroczych murów obronnych (Paczków 1500 km). Dalej jedziemy na zachód. Za Szklarską Porębą, stolicą Karkonoszy (1800 km) kierujemy się na północ.

Kolejny punkt kontrolny położony jest na granicy z Niemcami – Kostrzyn nad Odrą (2080 km). Tam co roku odbywa się największy festiwal muzyczny w Polsce Pol’and’Rock, znany wcześniej jako Przystanek Woodstock. Następnie mijamy Szczecin, Międzyzdroje i jedziemy wzdłuż wybrzeża osiągając po drodze Kołobrzeg (2400 km). Przygodę z Bałtykiem kończymy w Sopocie, gdzie przy molo będzie kolejny PK (2670 km).

Z Sopotu jedziemy w kierunku Mazur, aby dotrzeć do PK w Węgorzewie (3000 km), przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Dalej – wzdłuż granicy z Litwą i Białorusią, aby zameldować się na ostatnim PK w Sokółce (3240 km). Stamtąd obieramy kierunek na Warszawę i zamykamy pętlę!

W sumie 3600 km, 33000 m przewyższenia. Niziny, wyżyny, Karpaty, Sudety, Bałtyk i Mazury… i 6 krajów na wyciągnięcie ręki (Ukraina, Słowacja, Czechy, Niemcy, Rosja, Litwa, Białoruś).

Więcej informacji na oficjalnej stronie wyścigu – https://racearoundpoland.pl/pl

Tomasz Bojanowski - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.