Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

O Puchar Bogumiły Matusiak i Memoriał Marka Wojny – zapowiedź

O Puchar Bogumiły Matusiak i Memoriał Marka Wojny – zapowiedź

Organizowanie wydarzeń sportowych w tym trudnym czasie nie jest prostym zadaniem. Już 26 lipca w Pabianicach wystartują jednak dwa wyjątkowe wyścigi szosowe - O Puchar Bogumiły Matusiak oraz Memoriał Marka...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Organizowanie wydarzeń sportowych w tym trudnym czasie nie jest prostym zadaniem. Już 26 lipca w Pabianicach wystartują jednak dwa wyjątkowe wyścigi szosowe – O Puchar Bogumiły Matusiak oraz Memoriał Marka Wojny.
Do tej pory oba wyścigi były połączone w jedną imprezę kolarską, jednak na przeszkodzie stanęła pandemia koronawirusa COVID-19. Panujące obecnie obostrzenia (limit zawodników wynosi 150 osób) sprawiły, że organizatorzy postanowili zorganizować dwa oddzielne wydarzenia. Organizatorami obu imprez są: Pabianickie Towarzystwo Cyklistów (jeden z najstarszych klubów w Polsce – powstał w 1906 roku), Okręgowy Związek Kolarski w Łodzi oraz Urząd Miejski w Pabianicach.
Fot.: Podium elity kobiet z roku 2019 / zwycięstwo Karoliny Karasiewicz
Najpierw na trasę ruszą osoby, które wezmą udział w wyścigu o Puchar Bogumiły Matusiak. O godzinie 10:00 wystartują juniorzy młodsi (72 kilometry), o 10:05 młodzicy i juniorki młodsze (48 kilometrów), a o 10:10 młodziczki (24 kilometry). Start i meta będą zlokalizowane na ulicy 15 Pułku Wilków w Pabianicach. W poprzednim roku wśród młodziczek triumfowała Katarzyna Kopania, u młodzików najlepszy był Igor Rydzyński. Zawodnicy oraz zawodniczki, którzy chcą wziąć udział w wyścigu o Puchar Bogumiły Matusiak muszą posiadać ważną licencję kolarską oraz aktualne badania kolarskie.
Fot.: Zdjęcie z sezonu 2019
W krótkiej rozmowie z Rowerowa.pl dyrektor sportowy wyścigu – Tomasz Olban – przyznał, że celem priorytetowym jest zaproszenie najmłodszych sportowców i szkolenie młodzieży.
O godzinie 13:00 rozpocznie się Memoriał Marka Wojny (trenera Bogumiły Matusiak). Pierwsi na trasę ruszą orlicy oraz juniorzy (96 kilometrów). O 13:05 ruszy elita kobiet (wraz z juniorkami oraz orliczkami – 72 kilometry). Na 13:15 zaplanowano start kategorii Masters oraz amatorów (kobiety i mężczyźni – 72 kilometry). Podobnie jak w przypadku wyścigu o Puchar Bogumiły Matusiak start oraz meta imprezy będą zlokalizowane na ulicy 15 Pułku Wilków w Pabianicach.
Fot.: Zdjęcie z sezonu 2019
W poprzednim sezonie w rywalizacji orlików zwyciężył doskonale znany szerszej publiczności Norbert Banaszek (obecnie Mazowsze Serce Polski), wśród juniorek wygrała Dominika Włodarczyk (aktualnie Mat ATOM Deweloper Wrocław). Najwięcej emocji zebranym kibicom dostarczyła jednak rywalizacja elity kobiet, w której po końcowe zwycięstwo sięgnęła Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team). Druga była wtedy Aurela Nerlo (obecnie CCC-Liv). Wśród Mastersów wygrał Rafał Cpirski, a u kobiet najlepsza była Marta Syryjczyk.
Jak udało się dowiedzieć serwisowi Rowerowa.pl, organizatorzy potwierdzili, że na starcie tegorocznej edycji wyścigu stanie m.in. Karolina Karasiewicz. Tym samym utalentowana Polka będzie mogła walczyć o obronę tytułu.
Fot.: Podium orlików z roku 2019 / zwycięstwo Norberta Banaszka
W wypowiedzi dla Rowerowa.pl swoją obecność na obu wydarzeniach potwierdziła legenda kobiecego kolarstwa w Polsce – Bogumiła Matusiak.
Szczegółowy regulamin wyścigu o Puchar Bogumiły Matusiak znajduje się pod adresem https://www.facebook.com/events/551232735759028/permalink/554758698739765/, natomiast regulamin Memoriału Marka Wojny można zobaczyć na stronie https://www.facebook.com/events/3167561879949875/permalink/3182291315143598/.
Wszystkie zainteresowane osoby gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tych wyjątkowych wyścigach i pojawienie się na starcie 26 lipca w Pabianicach.
Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.