Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Odkryj Małopolskie krajobrazy na Szosowym Rajdzie Rowerowym w Wadowicach

Odkryj Małopolskie krajobrazy na Szosowym Rajdzie Rowerowym w Wadowicach

Zapraszamy na Szosowy Rajd Rowerowy w Wadowicach! Marzysz o podjęciu wyzwania na rowerze i spróbowaniu swoich sił na dystansie 200 kilometrów? Mamy dla Ciebie doskonałą okazję! W dniu 20.05.2023 roku...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Zapraszamy na Szosowy Rajd Rowerowy w Wadowicach! Marzysz o podjęciu wyzwania na rowerze i spróbowaniu swoich sił na dystansie 200 kilometrów? Mamy dla Ciebie doskonałą okazję! W dniu 20.05.2023 roku odbędzie się Szosowy Rajd Rowerowy w malowniczych Wadowicach.

Naszym celem jest nie tylko promowanie kolarstwa szosowego wśród społeczeństwa, ale także propagowanie zdrowego stylu życia oraz ukazanie piękna turystycznego regionu Małopolski. Aby nadać naszej imprezie wyjątkowy charakter, trasa rajdu będzie prowadziła przez miejsca związane z naszym najsłynniejszym wadowiczaninem – św. Janem Pawłem II. W trakcie przejazdu będziesz miał okazję odwiedzić takie miejscowości jak Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Niegowić, Kraków i Mętków.

Chcemy, aby nasz rajd był prestiżowym wydarzeniem, przyciągającym zarówno profesjonalnych kolarzy, jak i amatorów. Dlatego cieszymy się, że otrzymaliśmy homologację międzynarodowej organizacji Audax Club Parisien Randonneur. To oznacza, że nasz rajd jest oficjalnym wydarzeniem kwalifikującym zawodników do najstarszego wyścigu kolarskiego Paryż-Brest-Paryż, który odbywa się raz na cztery lata. To naprawdę wielka szansa!

Impreza odbędzie się w sobotę, 20.05.2023 roku. Startujemy o godzinie 8:00 z wadowickiego rynku. Zawodnicy wystartują w kilkuosobowych grupach, rozdzielonych 5-minutowymi odstępami czasowymi, poruszając się w otwartym ruchu drogowym. Oczywiście, wszyscy uczestnicy będą musieli przestrzegać przepisów Prawa o Ruchu Drogowym oraz regulaminu imprezy.

Aby ułatwić Ci nawigację, udostępnimy trasę rajdu w postaci pliku gpx. Będziesz mógł skorzystać z nawigacji w swoim urządzeniu mobilnym i swobodnie poruszać się po trasie. Na drodze znajdą się dwa punkty kontrolne, gdzie będziesz mógł odpocząć, zregenerować siły oraz uzupełnić płyny i pożywienie.

Bezpieczeństwo uczestników jest dla nas priorytetowe. Dlatego za ostatnim zawodnikiem będzie poruszał się samochód techniczny, który w razie potrzeby udzieli pomocy lub zabierze osoby, które nie będą w stanie kontynuować rajdu. Pamiętaj, że masz limit czasowy na ukończenie rajdu wynoszący 13 godzin i 30 minut, zgodny z zasadami organizacyjnymi Audax Club Parisien Randonneur. Średnia prędkość przejazdu zawodnika nie może być niższa niż 15 km/h dla całej trasy. Jednak nasz rajd nie jest typowym wyścigiem, więc nie będziemy tworzyć oficjalnej listy z czasami przejazdu zawodników.

Chociaż celem naszej imprezy jest rywalizacja i pokonywanie własnych ograniczeń, nie zapominamy o przyjemności i satysfakcji, jaką daje rowerowy rajd. Dlatego planujemy uhonorować niektóre szczególne osiągnięcia na trasie, przyznając nagrody dla poszczególnych zawodników.

Każdy, kto ukończy rajd w limicie czasowym, otrzyma pamiątkowy medal, dyplom oraz gorący posiłek na mecie. To doskonałe zaproszenie dla wszystkich entuzjastów kolarstwa, którzy chcą spróbować swoich sił na długim dystansie i osiągnąć satysfakcję z pokonania trasy.

Rajd rowerowy w Wadowicach jest również doskonałą okazją dla początkujących kolarzy. Mimo że dystans może być pewnym wyzwaniem, zapewniamy odpowiednie zabezpieczenia i organizację, abyś mógł przetestować swoje fizyczne możliwości w bezpieczny sposób. Trasa rajdu poprowadzona jest przez malownicze drogi lokalne oraz szlaki rowerowe, które pozwolą Ci cieszyć się pięknem okolicznej przyrody.

Dodatkowym atutem naszej imprezy jest związanie trasy z miejscami związanymi z naszym najsłynniejszym wadowiczaninem – św. Janem Pawłem II. Podczas przejazdu będziesz miał okazję odwiedzić historyczne miejsca, które są ważne dla kultury i dziedzictwa Polski.

Nie tylko to, rajd daje Ci możliwość zdobycia kwalifikacji na prestiżowy wyścig Paryż-Brest-Paryż. To szansa na udział w jednym z najważniejszych wydarzeń kolarskich, które odbywa się tylko raz na cztery lata. Jeśli marzysz o kolarskich wyzwaniach na międzynarodowym poziomie, nasz rajd jest doskonałym punktem wyjścia.

Oczekujemy dużego zainteresowania i dużej frekwencji na naszej imprezie. To doskonała okazja do spotkania pasjonatów kolarstwa, wsparcia zawodników i stworzenia wyjątkowej atmosfery. Czekamy na Ciebie 20 maja 2023 roku w Wadowicach! Przygotuj swój rower, odśwież technikę jazdy i dołącz do grona rowerowych entuzjastów!

Regulamin- http://www.aquila.org.pl/aktualnosci/20052023–rajd-rowerowy-wadowice-regulamin
Plik do trasy – https://ridewithgps.com/routes/42586412
Zapisy- https://brevety.pl/brevet/59

Organizatorem rajdu jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie przy współpracy z KS Aquila Peleton Wadowice

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.