Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Oni pokochali rower. Pokochasz i Ty

Oni pokochali rower. Pokochasz i Ty

Justyna Kowalczyk, Robert Kubica, Krzysztof Ibisz, Kamil Okrasa, Irek Bieleninik, Adam Bielecki – co ich łączy? Wspólna pasja. Kochają dwa kółka. Bo rower to wolność i zdrowie.

Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Justyna Kowalczyk, Robert Kubica, Krzysztof Ibisz, Kamil Okrasa, Irek Bieleninik, Adam Bielecki – co ich łączy? Wspólna pasja. Kochają dwa kółka. Bo rower to wolność i zdrowie.
Justyna Kowalczyk przez wiele lat dojeżdżała rowerem na treningi w Zakopanem, a dodatkowo podczas długich treningów na dwóch kółkach budowała kondycję potrzebną do startów na trasach biegowych całego świata. Robert Kubica jest wręcz uzależniony od swojej szosówki. Jeździ w każdej wolnej chwili – nawet na… torach Formuły 1. A jak tylko może, to startuje w wyścigach amatorskich. Adam Bielecki, jeden z najlepszych himalaistów świata, właśnie podczas jazdy rowerem pracuje nad odpowiednim przygotowaniem fizycznym do wypraw w najwyższe góry świata.
Ale to sportowcy – ktoś powie. Wiadomo, że trenują.
Przejdźmy więc do celebrytów, osób znanych publicznie, ale niezwiązanych zawodowo ze sportem. Oni nie muszą przecież trenować. Mimo to w tym gronie również mamy potężną grupę „roweromaniaków”. Karol Okrasa powiedział mi kilka tygodni temu, że „nie wyobraża sobie życia bez swojej maszyny”. – Kiedy wyjeżdżam na jakieś zdjęcia, nagranie kolejnego programu kulinarnego, to zaczynam od pakowania ubrań potrzebnych do treningu kolarskiego – usłyszałem. – Dopiero potem zastanawiam się, co jeszcze zmieszczę w walizce.
Podobnie ma Irek Bieleninik. Często podróżuje po Polsce, prowadzi różne imprezy, jako konferansjer. I – co widać po jego profilach społecznościowych – rower to stały towarzysz jego podróży. – Kocham rower, kocham jazdę, kocham wolność, którą dają mi dwa kółka – wielokrotnie powtarzał.
Ich tropem podąża Krzysztof Ibisz. Ma w swojej stajni trzy rowery: starego górala, którym jeździ po mieście, złożony i prawie wyczynowy rower MTB oraz szosówkę. – Na trening kolarski zawsze czas się znajdzie, nawet rano, jeżeli odbędzie się on kosztem godziny snu, to i tak warto – powiedział w jednym z wywiadów udzielonych „Gazecie Wyborczej”. – Lekkość, szybkość, wolność, uwielbiam ten wiatr we włosach, uwielbiam rower.
Można tak wymieniać i wymieniać. Znane osoby, które na codzień pokazują, że kochają rower są dla wielu z nas drogowskazem. Są wysportowani, zdrowi, uśmiechnięci, zadowoleni z życia. Czemu ja – zwykły Kowalski – mam nie skorzystać z tej recepty? Czemu mam nie czerpać tej radości, skoro to takie proste?
– Drogi Polaku, nie zastanawiaj się ani chwilę, wyjdź z domu, wyciągnij rower z piwnicy, garażu i jedź przed siebie. Nie musisz mieć super wypasionego sprzętu, nie musisz być profesjonalnie ubrany, wystarczy, że godzinkę, dwie pokręcisz się po parku, lesie, lokalnej drodze. To naprawdę wystarczy, aby być zdrowym i zadowolonym z życia, naprawdę – weźmy sobie słowa Okrasy do serca.
Na rower, Polacy!
Marek Bobakowski, dziennikarz WP SportoweFakty

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.