Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Orlen Wyścig Narodów  – Relacje i transmisje na antenach Polskiego Radia

Orlen Wyścig Narodów – Relacje i transmisje na antenach Polskiego Radia

W dniach 24 – 28 maja odbędzie się ORLEN Wyścig Narodów należący do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Polskie Radio będzie jedyną rozgłośnią w Polsce z prawami do bieżących...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

W dniach 24 – 28 maja odbędzie się ORLEN Wyścig Narodów należący do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Polskie Radio będzie jedyną rozgłośnią w Polsce z prawami do bieżących transmisji radiowych z tego wydarzenia. Polskie Radio, w myśl zawartej umowy z Lang Team Sp. z o.o., objęło ogólnopolski patronat medialny nad Tour de Pologne oraz innymi organizowanymi przez Lang Team wyścigami, w tym: ORLEN Wyścig Narodów oraz ORLEN Lang Team Race. Radiowa Jedynka oraz Program 3 Polskiego Radia, jako patroni medialni będą na bieżąco relacjonować słuchaczom wszystko, co będzie się działo na trasie kolarskiej rywalizacji międzynarodowych reprezentacji.

– Orlen Wyścig Narodów to dla nas w pewnym sensie rozgrzewka przed wyścigiem Tour de Pologne, który będziemy bardzo obszernie relacjonować. Z drugiej strony przed nami bardzo ciekawa rywalizacja nie tylko na trasach w Polsce, ale i na Węgrzech i w Słowacji. Wielkim walorem tego wyścigu jest to, że startują narodowe reprezentacje, a to zawsze powoduje u naszych kibiców większe emocje – zapowiada Cezary Gurjew, kierownik Redakcji Sportowej Programu 1 Polskiego Radia.

Już 24 maja wystartuje V edycja ORLEN Wyścig Narodów, która zainauguruje tegoroczny cykl Pucharu Narodów UCI U23. Najbardziej utalentowani zawodnicy z całego świata będą mieli do pokonania pięć odcinków, a trasa będzie przebiegać przez Węgry, Słowację i Polskę. Po raz pierwszy w historii wyścigu trasy poszczegółych etapów będą przebiegać częściowo poza granicami Polski. W zawodach swój udział potwierdziły 22 reprezentacje narodowe oraz 3 drużyny kolarskie z Polski. Wielki finał zaplanowany został na 28 maja w Hotelu Arłamów. 27 maja, w Arłamowie odbędzie się wyścig dla amatorów – ORLEN Lang Team Race, rozgrywany na odcinku 75 kilometrów.

– Dla nas w Lang Team ważne jest nie tylko organizowanie dużych imprez takich, jak Tour de Pologne UCI World Tour, ale także stawianie na rozwój kolarstwa w Polsce i za granicą w kategoriach młodzieżowych. Jesteśmy dumni, że dajemy kolarzom U23 pochodzącym z całego świata możliwość rywalizacji na wysokim poziomie i w świetnych warunkach. Dla wielu będzie to okazja do zrobienia kolejnego kroku w swojej karierze. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie ORLEN Wyścig Narodów, nie tylko pod względem liczby etapów – z 2 do 5, ale także pod względem trasy, włączając do wyścigu dwa nowe kraje: start i dwa etapy na Węgrzech oraz piękny górski etap na Słowacji. Następnie dwa etapy w Polsce z wielkim finałem w Hotelu Arłamów – mówił Czesław Lang, Dyrektor Wyścigu.

O wydarzeniu będzie można usłyszeć od wtorku, 23 maja o godz. 22.30 w „Kronice sportowej” Programu 1 Polskiego Radia, a od 24 maja do 28 maja w porannych „Sygnałach dnia”, w specjalnych wydaniach sportowych oraz w „Aktualnościach Jedynki” od godz. 13.00. Temat zawodów pojawi się także w niedzielnym wydaniu „Przy muzyce o sporcie” (godz. 19.00).

Orlen Wyścig Narodów w radiowej Trójce pojawi się od środy do piątku w audycji „Pora na Trójkę od godz. 6.00, w „Zapraszamy na weekend” od godz. 10.00 oraz „Zapraszamy do Trójki” (godz.15.00). W sobotę, 27 maja w „Trzymaj z Trójką” (godz. 15.00). Na specjalne relacje w „Serwisach Sportowych” zaprosi Kuba Niziński (środa – piątek, od godz. 8.30), 27 maja w sobotę od godz. 7.05 oraz 28 maja od godz. 7.05. Niedzielnej relacji z Arłamowa będzie można wysłuchać także w „Trzeciej Stronie Medalu” o godz. 17.00.

Informacje z trasy wydarzenia pojawią się także na antenie radiowej Czwórki w „Przeglądzie Sportowym” o godz. 7.45 i 16.30.

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.