Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Pasym gościł kolarzy podczas inauguracji Milko Mazury MTB

Pasym gościł kolarzy podczas inauguracji Milko Mazury MTB

Piękna pogoda, świetna frekwencja i szybka, piaszczysta trasa – tak w skrócie można podsumować otwarcie sezonu Milko Mazury MTB w Pasymiu. Na trasie nie brakowało kibiców, którzy pomimo upału dzielnie dopingowali kolarzy.

Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Piękna pogoda, świetna frekwencja i szybka, piaszczysta trasa – tak w skrócie można podsumować otwarcie sezonu Milko Mazury MTB w Pasymiu. Na trasie nie brakowało kibiców, którzy pomimo upału dzielnie dopingowali kolarzy.
Po miesiącach wyczekiwania piąta jubileuszowa edycja naszego cyklu wystartowała tak, jak planowaliśmy. Na starcie wyścigów stanęło prawie 340 kolarzy a wprowadzone przez nas rozwiązania organizacyjne sprawdziły się -mówi Arkadiusz Cała, organizator cyklu. – Po świetnej inauguracji sezonu w Pasymiu liczymy, że w kolejnych edycjach będzie podobnie.

Tym razem cykl na Mazurach odbył się w formule dwudniowej. Sobota należała do Nickelodeon Race – Liga Szkółek Kolarskich i dystansu FUN.

W niedzielę tradycyjnie zmagania odbyły się na trzech dystansach – PRO – 86 km, Expert – 57,5 km, Hobby – 30 km. Początek rundy prowadził po odcinku asfaltowym, była to rozgrzewka przed nadejściem podjazdów, które porozrywały i rozbiły peleton poszczególnych wyścigów.

Na najdłuższym dystansie do samego końca trwała zagorzała rywalizacja pomiędzy Jarosławem Wołosiukiem z Centrum Rowerowe Olsztyn Team i Piotrem Kryńskim z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Ostatecznie Mistrz Polski w Kolarstwie Górskim Juniorów przegrał zaledwie o sekundę z Jarosławem Wołosiukiem, oddając mu tym samym pierwsze miejsce na podium. Andrzejowi Poczopko z Cryospace Olsztyn przypadło trzecie miejsce.

Trasa była w pewnym stopniu bardzo ciężka. Długie odcinki szutrowe, asfaltowe, piasek na podjazdach zrobił swoje – mówi Jarosław Wołosiuk. Tutaj selekcja była naturalna, w piasku nie każdy potrafił się odnaleźć, a tempo było bardzo mocne – dodaje zawodnik Centrum Rowerowe Olsztyn Team.

Również sekundy decydowały o miejscach na podium na dystansie EXPERT. Paweł Ścierski z MŚ Cycling & Dietetyka zajął pierwsze miejsce, a Przemysław Baranowski z Białobłocki ProCoaching drugie. Niecałe trzydzieści sekund później na mecie zameldował się Radomir Chmiel z Michelin Team.

Wśród kobiet na dystansie Expert trasę najszybciej pokonała Kornelija Kertenyte z DVIRATAI – DAISTAT. Drugie miejsce zajęła Anna Kołatka z Cryospace Olsztyn, a trzecie Beata Blokowska (AKJ MTB KWIDZYN).

Na najkrótszym dystansie Hobby zwyciężył Rafał Molenda ze Szprychy Giżycko, a za nim przyjechał Tomasz Skalski i Arkadiusz Bińczak z Cyklo Kwidzyń. Najlepszą z pań była Aiste Butautaite (Sprint-Rowery.pl – DSK „Minu“), która pokonała Annę Kruszyńską i Annę Kozikowska (PT MAZURY Team Ełk).

Kolejne wyścigi Milko Mazury MTB rozegrane zostaną w najbliższy weekend 1-2 sierpnia w Mrągowie. Zawody to majstersztyk, jeśli chodzi o maratony MTB organizowane w środkowej i północnej Polsce. Nowa trasa o długości 18,6 km i sumie przewyższeń oscylujących w okolicach 440 metrów stanowi o wyzwaniu, jakie stoi przed zawodnikami biorącymi udział w tym wyścigu. Więcej informacji na www.mazurymtb.pl.
Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.