Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Paweł Franczak na 3. miejscu w GP Kranj

Paweł Franczak (Voster ATS Team) zajął dobrą 3. pozycję w słoweńskim wyścigu klasycznym GP Kranj (1.2). O losach tegorocznej edycji wyścigu decydowała sprinterska końcówka, na której Polak pokazał się z bardzo dobrej strony.

Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Największą mocą na finiszu dysponował jednak w niedzielę Olav Kooij (Jumbo-Visma Development Team). Drugie miejsce w Słowenii zajął natomiast Filippo Fortin (Team Felbermayr-Simplon Wels). Franczak wyprzedził na finiszu m.in. Marko Kumpa (Adria Mobil).

Kolarze mieli do pokonania nieco ponad 157 kilometrów. Tuż za czołową dwudziestką (21. lokata) uplasował się kolejny z zawodników Voster ATS Team – Jakub Murias.
Paweł Franczak tak skomentował swój udany występ. – To była bardzo ciekawa, kręta runda: góra-dół, z metą na półkilometrowym podjeździe. Obsada wyścigu według mnie była bardzo mocna i patrząc na listę startową wiedziałem, że o wygraną czy nawet miejsce na podium nie będzie dziś łatwo. Czułem się dość dobrze, a koledzy z drużyny dzielnie mnie osłaniali, abym mógł zafiniszować. Na ostatnim podjeździe pod metę ruszyłem dość wcześnie, ponieważ nie byłem za wysoko ustawiony. Myślałem, że będzie ciężko skończyć z dobrym wynikiem, ale wywalczyłem podium, z czego jestem ogromnie zadowolony. Nie jestem jeszcze na pewno w topowej formie i to czuć, ale wierzę, że ze startu na start moja forma będzie się poprawiać. Cieszy mnie ogólna postawa mojej ekipy – każdy z chłopaków wydaje się być solidnym ogniwem zespołu, a to dla nas bardzo ważne – powiedział Franczak.