Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Pho3nix Academy zaprasza na spotkanie z Mają Włoszczowską

Pho3nix Academy zaprasza na spotkanie z Mają Włoszczowską

W sobotę, 15 kwietnia w salonie Toyota Nowakowski w Bielanach Wrocławskich odbędzie się, adresowany do dzieci i młodzieży, ale i dorosłych, sportowy Piknik Pho3nix Academy na otwarcie sezonu. Gośćmi specjalnymi...
Tekst przeczytasz w ok. 6 minut.

Udostępnij artykuł

W sobotę, 15 kwietnia w salonie Toyota Nowakowski w Bielanach Wrocławskich odbędzie się, adresowany do dzieci i młodzieży, ale i dorosłych, sportowy Piknik Pho3nix Academy na otwarcie sezonu. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Maja Włoszczowska, utytułowana zawodniczka kolarstwa górskiego oraz Bartłomiej Przedwojewski, lekkoatleta specjalizujący się w biegach długodystansowych.

W programie Pikniku są m.in. zajęcia sportowe dla dzieci, realizowane w formie zabawy na rowerowym torze przeszkód pod okiem doświadczonych trenerów GVT Training i oczywiście Mai Włoszczowskiej. Uczestnicy podzieleni zostaną na grupy zaawansowania. Dzieci będą miały okazję zaprezentować swoje umiejętności w obecności olimpijki i mistrzyni świata oraz Europy.

Być jak Maja Włoszczowska

Warto podkreślić, że na sportowej emeryturze Maja Włoszczowska aktywnie włącza się w przedsięwzięcia szkolenia sportowego dzieci i młodzieży. Towarzyszyła m.in. kadrze juniorów podczas mistrzostw Europy w MTB, wspierając młodych zawodników i służąc im swoim doświadczeniem.

Bartłomiej Przedwojewski nie tylko wciąż jest czynnym zawodnikiem, ale także przygotowuje swoich podopiecznych do biegowych wyzwań.

– Cieszymy się, że Maja, zawodniczka z tak bogatą sportową przeszłością, zaprezentuje dzieciom podstawy techniki jazdy na rowerze. Od takiego kolarza można nauczyć się naprawdę wiele. Niezależnie od wieku, warto więc wziąć udział w tym wydarzeniu, szczególnie że dorośli również nie będą się nudzić – mówi Zbigniew Gucwa, pomysłodawca i założyciel Pho3nix Academy. – Podczas Pikniku chcemy dzieciom podpowiedzieć, jak efektywniej poruszać się rowerem, co zrobią właśnie trenerzy Akademii oraz nasz gość specjalny. Liczę, że zarazem dowiodą, iż sport może, a nawet powinien być zabawą i można się nim cieszyć również nie będąc już dzieckiem. Piknik Pho3nix Academy to również doskonała okazja, by wysłuchać ciekawych historii ze sportowego życia Mai Włoszczowskiej. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego trybu życia, zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych – dodaje.

Baw się sportem!

Andrzej Gucwa | Foto: Sztos.

Funkcjonująca od roku 2019 Pho3nix Academy w pracy z dziećmi i młodzieżą kładzie duży nacisk na podejście do sportu jako aktywnej i przyjemnej formy spędzania czasu wolnego. Niemniej istotnym elementem szkolenia jest także kontakt młodych sportowców z zawodowcami. – Chcemy, żeby ci młodzi ludzie zobaczyli, że wybrana dyscyplina może stać się sposobem na życie i to wyjątkowo atrakcyjnym, mimo że wcale niełatwym, bo wymagającym całkowitego zaangażowania i codziennej, momentami żelaznej dyscypliny – podkreśla Gucwa. – Niemniej jestem przekonany, że taki kontakt dzieci i młodzieży z profesjonalnym sportem zaowocuje tym, że kilkoro, może nawet kilkanaścioro z tych ponad 2 tys., które przewinęły się przez zajęcia Akademii, zostanie w sporcie zawodowym. Jeśli większość pozostałych będzie miała aktywność fizyczną we krwi i będzie uprawiała jakąkolwiek albo wiele dyscyplin amatorsko, uznam to za ogromny sukces naszego przedsięwzięcia.

W organizowanych przez Pho3nix Academy bezpłatnych zajęciach, obecnie w Poznaniu, Świebodzicach i Wrocławiu, bierze udział w sumie, jak wspomniano, ponad 2 tys. dzieci. Jeszcze w tym roku treningi prowadzone będą także w Jeleniej Górze, Lubinie, Warszawie i Bydgoszczy. W Akademii trenują także młodzi sportowcy w wieku 13-23 lata.

Akademia pracuje z dziećmi od 4 roku życia, choć na zajęcia, towarzysząc rodzeństwu, przychodzą także maluchy, które rwą się do zabawy w sport. – W porozumieniu z naszymi trenerami, przyjęliśmy założenie, że do 12. roku życia dzieci mają się bawią w aktywność sportową. Podczas spotkań treningowych właśnie w formie zabaw przemycamy najważniejsze w tym wieku elementy ćwiczeń motorycznych i ogólnorozwojowych, jeździmy także na rowerach, doskonaląc technikę, ucząc opanowania sprzętu i poruszania się w ruchu ulicznym – wyjaśnia Gucwa. – Natomiast 13-latki i starsza młodzież wchodzi w systematyczny trening triathlonowy lub w wybranej dyscyplinie – kolarstwo, pływanie, bieganie – z indywidualnie zaplanowanymi obciążeniami. W szeregach Akademii, już jako młodzież pozostają do 23. roku życia, albo w sekcji wyczynowej, albo amatorskiej.

Bezpłatne zajęcia Pho3nix Academy

Pho3nix Academy wciąż jest otwarta na dzieci i młodzież, które chcą korzystać z zajęć ogólnorozwojowych, biegowych i rowerowych. Treningi dla najmłodszych, między 4 a 12 rokiem życia, są bezpłatne. GVT finansuje je ze środków własnych, składki członkowskiej dorosłych zawodników teamu i pozyskując sponsorów. – Nie jest to popularne podejście, ale sądzę, że szczególnie dla tych rodzin, którym ciężko związać koniec z końcem, ale chcą, by ich dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych, może okazać się interesujące. Nie tylko dla nich, oczywiście, jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy chcą skorzystać z treningów prowadzonych profesjonalnie i zarazem ciekawie przez naszych doświadczonych i oddanych tej pracy trenerów – wyjaśnia Gucwa.

Organizowany podczas obchodów 10-lecia GVT otwarty Piknik Sportowy Pho3nix Academy ma m.in. na celu zachęcenie dzieci do wstąpienia w szeregi Akademii. To okazja nie tylko do tego, by dzieci sprawdziły się na torze przeszkód pod okiem doświadczonych szkoleniowców tej organizacji, ale również by porozmawiać z trenerami, poznać ich styl pracy, dopytać o treningi. To także oczywiście możliwość spotkania z Mają Włoszczowską i Bartłomiejem Przedwojewskim i zawodnikami GVT – m.in. Pauliną Kotficą, najbardziej utytułowaną polską triathlonistką, która jesienią ubiegłego roku, po 20 latach, zakończyła zawodową karierę oraz Kacprem Stępniakiem i Piotrem Ławickim, którzy rywalizują w triathlonie w kategorii PRO.

Oprócz zorganizowanych zajęć sportowych GVT przewiduje szereg innych zabawowych atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Nudzić się na pewno nikt nie będzie, szczególnie że i dla dorosłych, i dla młodzieży powyżej 13. roku życia przewidziano trening rowerowy. Niezależnie od poziomu zaawansowania można wziąć w nim udział, wystarczy sprawy rower i sztywny kask.

Do zobaczenia w sobotę 15 kwietnia!

Treningi dla dorosłych i dzieci rozpoczną się w sobotę, 15 kwietnia o godz. 13.00 i potrwają do godz. 15.00. Miejsce startu: Toyota Nowakowski-Salon Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 10, Bielany Wrocławskie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/Pho3nixAcademy
https://www.facebook.com/events/618147170126878

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.