Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Piąty i szósty etap ŻTC BIKE RACE 2023 przeszedł do historii

Piąty i szósty etap ŻTC BIKE RACE 2023 przeszedł do historii

Weekendowa rywalizacja w ramach ŻTC BIKE RACE 2023 za nami! W sobotę zawodnicy ścigali się na trasie w Wiskitkach, dzień później rywalizacja przeniosła się do Żychlina. W obu tych rywalizacjach...
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Weekendowa rywalizacja w ramach ŻTC BIKE RACE 2023 za nami! W sobotę zawodnicy ścigali się na trasie w Wiskitkach, dzień później rywalizacja przeniosła się do Żychlina. W obu tych rywalizacjach udział wzięło niemal 400 zawodników.

Dla wielu z nich było to ostatnia szansa na przetarcie przed oficjalnymi Mistrzostwami Polski Masters i Cyklosport ze startu wspólnego, które już 25 czerwca w Żyrardowie. W Wiskitkach ścigano się na rundzie o długości 26 kilometrów. Kategorie jadące najdłuższy dystans miały zatem do pokonania 104 kilometry. W M20 triumfował Adrian Mrówka z Velo7 Racing Team, w M30 najszybszy był Hiszpan – Gabriel Girau z PRO4FUN, zaś w kategorii RED, czyli zawodników starszych, ale jadących pełny dystans pierwszy na kresce był Adam Studziński z Klub Kolarskiego Żychlin.

To właśnie w Żychlinie odbył się dzień później szósty etap ŻTC BIKE RACE 2023 na mającej niemal 30 kilometrów rundzie. W M20 i M30 ponownie najlepsi byli: Adrian Mrówka oraz Gabriel Girau. Adam Studziński na „swoim terenie” musiał uznać wyższość Patryka Badury z Michelin Team.

Wśród pań w Wiskitkach pierwsza na przysłowiowej kresce była Anna Witczak z ActiveJet, a w Żychlinie zwyciężyła Karolina Kołkowicz ze Spica Solutions. Komplet wyników na www.ztc.pl.

Dla wielu zawodników zmagania w Wiskitkach i Żychlinie były próbą generalną przed startem w Mistrzostwach Polski Masters i Cyklosport oraz dla Amatorów ze startu wspólnego. Była to doskonała okazja do przetarcia w dobrych warunkach i na najwyższym sportowym poziomie. Z cyklem ŻTC BIKE RACE wracamy 30 lipca w Serocku, a z najlepszymi kolarzami widzimy się 25 czerwca w Żyrardowie na Mistrzostwach Polski – mówi Wojciech Pawelec, dyrektor cyklu.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.