Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Pierwszy etap ŻTC BIKE RACE 2023 za nami!

Pierwszy etap ŻTC BIKE RACE 2023 za nami!

W minioną niedzielę (23 kwietnia) w Mińsku Mazowieckim odbył się pierwszy etap zmagań w ramach cyklu ŻTC BIKE RACE 2023, był to jednocześnie XV Memoriał Feliksa Rawskiego.
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

W minioną niedzielę (23 kwietnia) w Mińsku Mazowieckim odbył się pierwszy etap zmagań w ramach cyklu ŻTC BIKE RACE 2023, był to jednocześnie XV Memoriał Feliksa Rawskiego.

Zmagania w położonym 38 kilometrów na wschód od centrum Warszawy – Mińsku Mazowieckim przyciągnęły niemal dwustu pięćdziesięciu miłośników kolarstwa szosowego. Rywalizacja przebiegała na rundzie o długości 26 km, która prowadziła ulicami Chełmońskiego, 11-Listopada, Boczną, Wspólną, Dojazdową i drogami technicznymi wzdłuż autostrady A2. Następnie w kierunku północnym do Mistowa i przez Anielinek do Jakubowa, gdzie następował skręt w prawo i po przejechaniu drogami technicznymi A2 powrót do Mińska Mazowieckiego. W Mińsku ulicami Kościelną, Budowlaną i Chełmońskiego na linię startu-mety.

Najdłuższy dystans do przejechania mieli zawodnicy jadący w kategorii M20, M30 oraz RED – SUPER PRESTIGE – 104 kilometry. Triumfowali w nich odpowiednio Marcin Karbowy z Poznania, reprezentujący Velo7 Racing Team, Jakub Szczerbiński z Varso oraz Patryk Badura z Michelin Team.

Wśród pań najszybsza na mecie była Karolina Kołkowicz ze Spica Solutions, przed Eweliną Wołos z TRIWAWA EWELSPORT i Anną Witczak, reprezentująca ActiveJet.

– Za nami kolarskie emocje w Mińsku Mazowieckim, oprócz sportowej rywalizacji na trasie, nie zabrakło rywalizacji dla dzieci oraz zmagań w konkursie jazdy po kolejowej szynie. Teraz mamy chwilę wytchnienia i już 7 maja widzimy się na wyścigu w Grójcu – mówi Wojciech Pawelec, dyrektor cyklu ŻTC BIKE RACE.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.