Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Pierwszy w Polsce wyścig ligi kolarstwa elektrycznego

Pierwszy w Polsce wyścig ligi kolarstwa elektrycznego

Elektryzujące emocje towarzyszyły mieszkańcom Warszawa Wesoła oraz widzom, którzy 15 maja kibicowali zawodnikom pierwszej w historii Polski, w pełni elektrycznej ligi kolarskiej. Uczestnicy przejechali łącznie 23 km po trasach przygotowanych dla cyklu SIXT Puchar Mazowsza.

Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Elektryzujące emocje towarzyszyły mieszkańcom Warszawa Wesoła oraz widzom, którzy 15 maja kibicowali zawodnikom pierwszej w historii Polski, w pełni elektrycznej ligi kolarskiej.
Uczestnicy przejechali łącznie 23 km po trasach przygotowanych dla cyklu SIXT Puchar Mazowsza.

Mocniej, dalej, intensywniej

Myliłby się ten, kto myśli, że e-kolarstwo nie jest prawdziwym sportem. Zawodnicy pierwszej polskiej elektrycznej ligi w klasie rowerów górskich (e-MTB) przejechali niemal identyczną, co uczestnicy turnieju SIXT Puchar Mazowsza, w którym startują zawodowi kolarze. Alternatywny napęd pozwala każdemu entuzjaście aktywności rowerowej przeżywać te same emocje, co zawodowcom.
Kolarstwo górskie to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu, która wymaga od kolarza nie tylko siły, ale też zdolności do szybkiego planowania i reagowania na nieprzewidziane zwroty sytuacji. – mówi Błażej Maresz, prezes Warszawskiego Klubu Kolarskiego – Dodatkowe wsparcie elektryczne w rowerze jest nie tyle ułatwieniem, co sposobem na to, by entuzjaści sportu mogli bezpiecznie rywalizować na zawodowych trasach – takich jak SIXT Puchar Mazowsza.

Jadą, by pomagać

Zaskakująco dobra pogoda przyciągnęła licznych kibiców, których doping wsparł zawodników elektrycznej SIXT Business League w zaciętej walce do samego końca. Najlepsze czasy uzyskali kolejno Piotr Hankus, Michał Cichoń oraz Aleksander Jagosz.
Prawdziwa energia, emocje i radość na drodze! Czy to kwestia fenomenalnych kibiców, czy elektrycznych rowerów, do ostatniej sekundy wszyscy walczyliśmy o jak najlepsze czasy. – mówi Łukasz Żurek, prezes SIXT Polska i zawodnik ligi– Z drugiej strony, nie jechaliśmy tylko dla siebie – każdy 1km przejechany w ramach naszych startów to 1 złotówka przekazana przez organizatora na rzecz realizacji celów statutowych Fundacji Szczęśliwej Drogi. Sądzę, że nie dałoby się nas mocniej zmotywować do działania!

SIXT Puchar Mazowsza – Warszawa Wesoła

Tego samego dnia zakończył się także drugi start tego sezonu zawodników walczących o najważniejsze trofeum kolarskie w klasie rowerów górskich na Mazowszu – SIXT Puchar Mazowsza.
Drugi wyścig z cyklu z najlepszymi wynikami ukończyli:
W klasie Masters:
Miejsce I: Jacek Rzadca, Trezado Wolfpack
Miejsce II: Andrzej Michniak, Warszawski Klub Kolarski
Miejsce III: Jarosław Hałas
W klasie Elita Kobiet:
Klaudia Cichacka, Metrobikes.pl
Patrycja Piotrowska, Fundacja Piotrowski Bikes Cargo Express
Małgorzata Mazurek, UKS Kruoiński Suszec Konwa Bike
W klasie Elita Mężczyzn:
Michał Topór, NS Bikes Factory
Maciej Jeziorski, jezior.bike
Paweł Graczyk, Warszawski Klub Kolarski
W kategorii Juniorów:
Mateusz Szyszko, Warszawski Klub Kolarski,
Maciej Pietryszyn, UKK Huragan Wołomin
Jakub Pyszny, Grupa Kolarska Viktoria Rybnik
Kolejne zawody z cyklu SIXT Puchar Mazowsza oraz SIXT Business League odbędą się już 12 czerwca 2021 roku w Legionowie. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji można znaleźć na:
SIXT Business League: https://sixtbusinessleague.pl/
SIXT Puchar Mazowsza: https://pucharmazowsza.pl/
Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.