Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk w Kowarach.  14-15 sierpnia. Opis, mapa i program.

PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk w Kowarach. 14-15 sierpnia. Opis, mapa i program.

ITT Kowary – Okraj rozpocznie się startem pierwszego zawodnika już o godzinie 9:00!
Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Zawodniczki i zawodnicy startujący w cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk już rezerwują sobie najbliższy, świąteczny poniedziałek 15 sierpnia na start w jedynej w sezonie czasówce – Szosowym Klasyku Kowary.

ITT Kowary – Okraj rozpocznie się startem pierwszego zawodnika już o godzinie 9:00!

Biuro zawodów czynne będzie, wyjątkowo, tylko od 8:00 do 9:00.

Ta edycja jest wyjątkowa, nie tylko ze względu na konfigurację trasy i na to, że jest jedyną czasówką. Zawodnicy, którzy nie zdążą się zapisać do udziału w wyścigu, będą mieli na to tylko godzinę przed pierwszym startem i muszą mieć świadomość, że wylądują na końcu listy startowej.

Biuro przy muszli koncertowej (ul. Jagiellończyka) będzie również czynne dzień przed wyścigiem w godzinach 17:00 – 19:00.

Zgłoszenia online do kowarskiej edycji PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk przyjmowane są TYLKO do godziny 23:59 w piątek.

W sobotę o 20:00 na www i FB organizatora zostanie opublikowana lista startowa z dokładną godziną startu każdego zawodnika.

Każdy kto zarejestruje swój start później, zostanie dopisany do listy już na miejscu i będzie startował z końca stawki.

Trasa poniedziałkowego szosowego uphillu ma 13 km długości, a meta usytuowana jest na wysokości 1050 m n.p.m na polsko – czeskiej granicy.

Tradycyjnie, w cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, zawodnicy i zawodniczki ścigają się w obrębie własnych kategorii wiekowych, a podczas dekoracji nagradzane są pierwsze trójki w każdej z nich. Organizatorzy dołączają do tej rywalizacji jeszcze jedną kategorię – dla najlepszych zawodników reprezentujących Kowary.

Szosowy Klasyk Kowary będzie jedną z trzech imprez tworzących Sportowy Weekend w Kowarach. W niedzielę po okolicznych górach rozjadą się uczestnicy cyklu Bike Maraton, podczas którego odbędzie się kolejna eliminacja Pucharu Polski w maratonach MTB, a w poniedziałek najpierw pojadą na Okraj kolarze szosowi, a o 12:30 wystartują biegacze górscy, których celem również będzie ta karkonoska przełęcz.

Zgłoszenia i rejestracja do wyścigu: https://domtel-sport.pl/sobotka/

Program zawodów: https://szosowyklasyk.pl/kowary/program-imprezy/

Biuro zawodów: https://szosowyklasyk.pl/kowary/biuro-zawodow/

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.