Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk w Złotoryi- wyniki

PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk w Złotoryi- wyniki

Zakończyła się w Złotoryi kolejna edycja cyklu szosowego PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk – Szosowy Klasyk Złotoryja Złota Wstęga Kaczawy.

Tekst przeczytasz w ok. 1 minuta, 57 sekund
PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk w Złotoryi- wyniki
Bolesław Kozłowicz

Udostępnij artykuł

Ponad 400 zawodników startowało na dwóch dystansach – 54 i 81 km. Trasa wyścigu poprowadzona była przez malownicze tereny i szosy Gminy Złotoryja, a start i meta tradycyjnie znajdowały się na złotoryjskim Rynku. Wyścig przyciągnął do Złotoryi wielu zawodników i gości, a mieszkańcy miasta i gminy – przyzwyczajeni do kolarskich pojedynków i emocji – ze znawstwem kibicowali wszystkim uczestnikom.

Najpierw, o godzinie 11:00, podzieleni na grupy wiekowe, na trasę wyjechali ci, którzy ścigali się na długim dystansie (PRO), a o 11:15 rozpoczęły się starty dystansu FUN.

Całości dopełniła ceremonia dekoracji najlepszych, która rozpoczęła się o 14:30.

Jednym z zawodników rywalizujących na dystansie 54 km był burmistrz Złotoryi Robert Pawłowski.

Kategorię K20 na dystansie PRO wygrała Karolina Lipiejko (Brego Team) przed Kaludią Petters (Pro Rowery Racing Team) i Agnieszką Wołk (Elmar Team). W K30 pierwsza była Kamila Wójcikiewicz (Agrochest Team), druga Sonia Cięciel (NSB Team Sport Rzeszów, a trzecia Ewelina Miernik (Triton Konin). W K40+ pierwsza była Katarzyna Orłowska (Jas-kółka), druga była Monika Szotowicz (STC Stargard), a trzecia Mariola Posmyk (Diversey Team).

M16 wygrał Miłosz Król (STC Stargard) przed Jackiem Starościcem (Seven Perceptus Team).

W M20 pierwszy jest Marcin Karbowy (Brego Team), drugi Kamil Gromnicki (Road-Racig.pl), a trzeci Marcin Sztuka (Spica Solutions).

Rafał Rynkowski (Kopernik Toruńskie Pierniki Team) wygrywa kategorię M30 i jako pierwszy spośród wszystkich zawodników pojawia się na mecie. Tuż za nim przyjeżdża Dawid Marszałek – Dybel, a trzeci w kategorii jest Paweł Pac.

W M40 najszybszy był Dominik Patrzykowski (Fabryka Rowerów), drugi Franciszek Manikowski (Ośka Warszawa), a trzeci Mariusz Ciborek (Drużyna PKO).

W M45 najszybszy był Marek Maciejewski (Drużyna PKO), na drugim miejscu mamy Daniela Chądzyńskiego (Danielo Sportswear Team), a na trzecim Jarosława Michalca (In Mogilany Cycling Team).

M50: 1. Dariusz Popiel (Rawex Enery Saving), 2. Piotr Szczepanik (NSB Team Sport Rzeszów), 3. Jarosław Zygmąt (Rycerze Rolanda Maciejewski Team Pro).

M55: 1. Piotr Pawłowski (Huzar Bike Academy), 2. Jarosław Chojnacki (Elmar Team), 3. Grzegorz Rogoziński (Diversey Team).

M60: 1. Dariusz Leduchowski (Ledar), 2. Wojciech Bartolewski (Activejet), 3. Tadeusz Witowski (Rawex Energy Saving).

M65+: 1. Zbigniew Soboń (Elmar Team), 2. Lechosław Michalak (Rycerze Rolanda Maciejewski Team Pro, 3. Henryk Kruczek (Freestylesport Prudnik).

Wyniki dystansu FUN otwiera klasyfikacja K20, a w niej najlepsza jest Jowita Grzybowska (Ciclismo Wrocław) przed Weroniką Kaczmarek (Rawex Energy Saving).

W K30 pierwsza jest Alicja Marciniec (Verge Sport), druga Agata Madej (Quest Road), a trzecia Katarzyna Kalita (Brandovo).

W K40 pierwsze miejsce zajmuje Anna Brodacka (Pro Rowery Racing Team), wygrywając z Katarzyną Jocher (OTR Interkol CX 80 Team) i Justyną Somniak (Huzar Bike Academy).

Dorota Kuźma (Eroe Racing Club) jest najlepsza w K45, a za nią są Anna Madej (Cyklo Opole) i Marta Kipek (JTC Team Jawor).

W K50 pierwsza jest Katarzyna Duszyńska (Pasjonaci Kolarstwa Andrespol), druga jest Katarzyna Boczkowska – Pidek (Seven Perceptus Team), a trzecia Małgorzata Harbacewicz (JF Duet Goleniów).

K55 wygrywa Anna Bielińska (Activejet).

K60+: 1. Małgorzata Czerny (Serafin Team), 2. Violetta Bubnowska (Rowerowa Rodzina), 3. Irena Łańcucka (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team).

W M16 pierwszy był Krzysztof Krzeszowski, a drugi Antoni Proszowski (UKKS Oriens Chojnów).

W M20 zwycięstwo dla Huberta Olczyka (Bike Opole Licon Team), drugie miejsce dla Adriana Adamskiego (SIR-HA Sieradz), a trzecia dla Tomasza Malinowskiego (Piwo w Bidonie Road) i były to trzy najlepsze wyniki na krótkim dystansie.

M30: 1. Mikołaj Szewczyk (Seven Perceptus Team), 2. Łukasz Młynarski (Eroe Racing Club), 3. Marcin Nowak (Aston Marcin).

W M40 pierwszy jest Marcin Bukraba (Pro Rowery Racing Team), drugi Łukasz Szrubkowski (Eroe Racing Club), a trzeci Piotr Szpakowski (Cart Pack Team Sokół Bralin).

Rafał Wiatrak (Rawex Energy SavinG) wygrywa M45, wyprzedzając Marcina Bartoszewskiego (Quest Road) i Bogdana Pałczyka (Brandovo).

W M50 wygraną notuje Robert Cebula (Quest Road), a za nim są Dariusz Spychała (Elmar Team) oraz Piotr Bugała (Colnago Mavic Team).

W M55 na najwyższym stopniu podium staje Robert Raczkowski (Pro Rowery Racing Team). Paweł Drab (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team) jest drugi, a Dariusz Czarniecki (Rawex Energy Saving) trzeci.

M60: Franciszek Harbacewicz (JF Duet Goleniów) pierwszy, Marek Lechowski (Elmar Team) drugi, Janusz Kuehnel (Rawex Energy Saving) trzeci.

Podium w M65: 1. Henryk Charucki (Colnago Mavic Team), 2. Ireneusz Walczak (Colnago Mavic Team), 3. Wiesław Kamiński (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team).

M70 to minimalna wygrana Grzegorza Fajkowskiego (Rycerze Rolanda MCT), drugie miejsce Jana Faltyna (Colnago Mavic Team) i trzecie Jana Wosia (Rawex Energy Saving).

M75 wygrywa Zygmunt Pfeifer (Rawex Energy Saving) przed Ryszardem Kruszelnickim (KS Sułek Sport Bike Center Atak).

M80: 1. Stanisław Paterka (Rycerze Rolanda MCT), 2. Franciszek Gustowski (Huzar Bike Academy).

Kolejna edycja cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk już 19 czerwca w Żmigrodzie.

Pełne wyniki wyścigu w Złotoryi: https://szosowyklasyk.pl/wyniki-2/

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2022 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Wykonanie i obsługa portalu weboski.pl