Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Poczuć ducha Puszczy z Tomaszem Marczyńskim

Poczuć ducha Puszczy z Tomaszem Marczyńskim

27 września o godz. 11.11 już po raz trzeci kolarze amatorzy spotkają się w Puszczy Niepołomickiej, by uczestniczyć w imprezie firmowanej przez Tomasza Marczyńskiego, kolarz grupy Lotto Soudal, wychowanka Krakusa...
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

27 września o godz. 11.11 już po raz trzeci kolarze amatorzy spotkają się w Puszczy Niepołomickiej, by uczestniczyć w imprezie firmowanej przez Tomasza Marczyńskiego, kolarz grupy Lotto Soudal, wychowanka Krakusa bbc Czaja Swoszowice.

Będą mieli oni do wyboru dwa dystanse – 37 km oraz 112 km. Jest 500 miejsc (po 250 na każdy z dystansów). W ubiegłym roku mimo nie najlepszej pogody pakiety startowe odebrało 487 osób. Wyścig miał swoje imprezy towarzyszące – after party, targi sprzętu. Teraz niektóre znikną.

– Nie będzie after party – informuje Wojciech Kopkowicz odpowiedzialny za organizację przedsięwzięcia. – Zapraszamy natomiast wszystkich chętnych na targi. Będzie dużo sprzętu i wystawców. Będzie można dokonać zakupów na preferencyjnych warunkach akcesoriów rowerowych, sprzętu, ubrań, będą nowe kolekcje, już na 2021 r.

Wracając do stricte sportowego wątku Wyścigu, to trasa jest identyczna jak przed rokiem. Najpierw 6-kilometrowy odcinek dojazdowy Drogą Królewską do Puszczy, następnie 25-kilometrowa pętla w lesie (pokonywana raz lub nawet cztery przy dłuższym dystansie). Co ciekawe, zaplanowano dla segmenty, na których będzie osobno mierzony czas. To segment Soudal liczący 2800 m przed wjazdem na metę, gdzie mierzony będzie czas drużyny (zawodnicy oprócz tego, że startują indywidualne mogą się zrzeszać w teamy) oarz segment 7R po szutrowej drodze, też na 2,8 km w sercu Puszczy. Liczyć się będzie najlepszy czas danego zawodnika.

Impreza Marczyńskiego nie mogłaby dojść do skutku, gdyby nie ogromne zaangażowanie ludzi z Urzędu Marszałkowskiego województwa małopolskiego, gmin Niepołomice i Wieliczka, Nadleśnictwa Niepołomice oraz Solnego Miasta – Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne. Sponsorem jest więc Małopolska, a partnerami Soudal i 7R S.A.

Wyścig będzie rozgrywany w specyficznych warunkach covidowej rzeczywistości.

– Przed wejściem na Zamek w Niepołomicach, gdzie znajduje się biuro wyścigu każdy będzie miał mierzoną temperaturę – mówi Kopkowicz. – Będą płyny odkażające, ankiety do wypełnienia,czy ktoś miał kontakt z wirusem, czy nie. W strefie startu honorowego trzeba będzie mieć założone maseczki.

Wciąż można się zapisywać poprzez stronę wyscig.cc, skąd jest przekierowanie do strony zapisów. Będą one przyjmowane do 25 września do północy (odnotowana wpłata na koncie organizatora), koszt uczestnictwa to 159 zł.

Jacek Żukowski Gazeta Krakowska, Dziennik Polski

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.