Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Podążając za wzrostem: Jak dobrze dopasować rower – poradnik od roweru 24 do roweru M

Podążając za wzrostem: Jak dobrze dopasować rower – poradnik od roweru 24 do roweru M

Podczas gdy wzrost dziecka czy dorosłego wdraża się w nieustający maraton, rower pozostaje wiernym sprzymierzeńcem, sztucznie przyspieszając bieg czasu. Sprzymierzeńcem, który dostosowuje się do naszych potrzeb. Ale czy zawsze wiemy,...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Podczas gdy wzrost dziecka czy dorosłego wdraża się w nieustający maraton, rower pozostaje wiernym sprzymierzeńcem, sztucznie przyspieszając bieg czasu. Sprzymierzeńcem, który dostosowuje się do naszych potrzeb. Ale czy zawsze wiemy, jaki rower będzie dla nas idealny? Jak odpowiednio go dobrać dla naszego wzrostu? Czy rower 24 będzie w sam raz dla nas, a może powinniśmy sięgnąć po rower 26, 20 bądź rower M? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania, odkrywając tajniki prawidłowego dobrania roweru do naszej postury. Ruszamy na trasę od roweru 24, aż po tajemniczy rower M. Zapnijcie pasy, przenosimy się do świata dwóch kółek!

Na dobrej drodze: Rower 24

Więc chodźmy, zacznijmy naszą podróż od roweru 24. Rower 24 jest z reguły dedykowany dla dzieci i młodzieży o wzroście od 120 do 150 cm. Wszystko tu zależy jednak od indywidualnych proporcji naszego dziecka, szczególnie długości nóg. Im dłuższe, tym większy rower! Ale pamiętajcie, bezpieczeństwo przede wszystkim, w końcu nie chcemy, aby małe stópki dzieci nie dosięgały do pedałów.

Dla najmniejszych: Rower 12

Jeżeli Twoje dziecko jest w wieku przedszkolnym, to raczej będziesz raczej szukać mniejszego roweru. I tu z pomocą przychodzi rowerek 12. Ten maluszek przeznaczony jest dla bambini o wzroście od 85 do 100 cm. Z pewnością przysłuży się on Waszym dzieciom podczas ich pierwszych rowerowych wypraw!

Kolejny krok: Rower 20

Jeżeli 12 to już za mało, a jeszcze nie do końca na 24 się zdecydowaliście, to idealnym kandydatem będzie rower 20. Ten model jest polecany dla dzieci oraz młodzieży o wzroście od 110 do 135 cm. Jest to więc świetne rozwiązanie dla tych z was, którzy czują, że ich pociechy niedługo przerastają swój obecny model roweru, ale jeszcze nie są gotowi na rower 24.

Królewski wybór: Rower 26

Dobrzy ludzie, przyszło nam zaprezentować króla rowerów, czyli 26 cali. To idealny wybór dla młodzieży i dorosłych o wzroście od 155 do 174 cm. To doskonała opcja dla tych z nas, których wzrost nie przekracza 174 cm. Więc jeśli jesteś na tym etapie, wybierz rower 26 i nie wyglądaj na kogoś, kto jest za duży na rower 24 czy rower 20.

Tajemniczy M: rower M na jaki wzrost?

Na kres naszej podróży pojawia się tajemniczy rower M. Oznaczenie M oznacza medium i jest zarezerwowane dla dorosłych osób o wzroście od 165 do 185 cm. Jeżeli jesteś w tym przedziale wysokości, to rower M będzie dla Ciebie optymalnym wyborem.

Podsumowując, wybór roweru powinien być dobrze przemyślany. Szczególnie, jeżeli chodzi o dzieci. Pamiętajcie, że rower powinien być bezpieczny i odpowiednio dopasowany do wzrostu, aby podróż na dwóch kółkach była zawsze przyjemnością, a nie zadanym z góry trudem.

Podsumowanie: Artykuł opisuje różne rozmiary rowerów dedykowanych dla różnej grupy wiekowej i wzrostu. Rower 24 jest polecany dla dzieci i młodzieży o wzroście od 120 do 150 cm. Rower 12 to idealny wybór dla przedszkolaków o wzroście od 85 do 100 cm. Model roweru 20 jest polecany dla dzieci oraz młodzieży o wzroście od 110 do 135 cm. Z kolei, Rower 26 to wybór dla młodzieży i dorosłych o wzroście od 155 do 174 cm. M oznacza medium i jest zarezerwowane dla dorosłych osób o wzroście od 165 do 185 cm.

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.